Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Middlesbrough [zmień miasto]

Middlesbrough -> Zielone światło dla energii wiatrowej

Zielone światło dla energii wiatrowej

2009-07-02 22:07:47

Komitet do Spraw Planowania Rady Miejskiej w Stockton przedstawił wczoraj swoją aprobatę w sprawie budowy 125 metrowych turbin wiatrowych pomiędzy miejscowościami Seamer i Hilton.

Reklama ogólnosieciowa

Firma Broadview Energy przedstawiła zmodyfikowany plan budowy elektrowni wiatrowej po tym jak radni Stockton i Hambleton odrzucili w zeszłym  roku jej pierwotny projekt.

Podobnie jak za pierwszym razem plany budowy spotkały się z licznymi protestami ze strony mieszkańców regionu, w którym elektrownia ma powstać. Rada miejska Stockton otrzymała około 400 listów z wyrazami sprzeciwu wobec planowanej inwestycji wobec 180 korespondencji wyrażającej jej poparcie.

Jak zapewnił Jeff Corrigan - dyrektor Broadview Energy, firma dołożyła wszelkich starań aby rozwiać wątpliwości mieszkańców co skutkowało wystawieniem pozytywnej opinii w sprawie projektu przez specjalistów od spraw planowania w Radzie Stockton, którzy ostatecznie zarekomendowali projektu do realizacji.

Broadview Energy potwierdziło, że nowa elektrownia warta 15 milionów funtów będzie w stanie wyprodukować energię, która zasili 6500 gospodarstw domowych.

Żadnych obiekcji w sprawie budowy nie wyraziły również osoby odpowiedzialne za: bezpieczeństwo ruchu powietrznego, ekolodzy, a także archeolodzy. Organizacja Natural England przyznała, że bezpieczeństwo gatunków chronionych będzie zapewnione po nieznacznym przesunięciu lokalizacji jednej z turbin.

Nie da się jednak ukryć, że inwestycja zmieni ogólny efekt wizualny okolicy, wpłynie negatywnie na istniejącą sieć drogową oraz odciśnie piętno na środowisku naturalnym.

Rita Sinclair z Seamer and Hilton Action Group (SHWAG) stwierdziła, że okolica w której mają zostać umieszczone turbiny to ‘wspaniałe tereny widokowe, które podziwiają wszyscy mieszkańcy Teesside’. Jeden z okolicznych mieszkańców opisał turbiny jako ‘wizualne zanieczyszczenie’

 

Podczas głosowania na projektem radni byli podzieleni – 5 glosowało za jego przyjęciem i 5 za odrzuceniem. W tej sytuacji przewodniczący Roy Rix zdecydował skorzystać z przysługującego mu prawa podjęcia decyzji i opowiedział się za akceptacją inwestycji.

 

Źródło: Evening Gazette

tłumaczenie własne

 

Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa