Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Middlesbrough [zmień miasto]

Middlesbrough -> Strajki w Wilton Center

Strajki w Wilton Center

2009-06-29 20:14:08

Setki osób zebrało się 24 czerwca 2009 roku w Rafinerii Wilton International aby wykazać swoje poparcie dla zwolnionych kolegów z Lindsey Oil Rafinery. Około 1000 osób protestowało przed wszystkimi pięcioma wejściami do Wilton Center i utrudniało ruch samochodów, ktrórymi próbowali dostać się do pracy inni pracownicy.

Reklama ogólnosieciowa

Wśród zgromadzonych byli pracownicy budowlani z fabryki Bioetanolu Ensus oraz z Teesside Power Station. Zdaniem policji w strajk również zaangażowani byli zatrudnieni w fabryce Heerema z Hartlepool.

Strajk, do którego dołączyły setki protestujących w całej Anglii był wyrazem poparcia dla 650 pracowników zakładu Lindsey, którzy zostali zwolnieni w zeszłym tygodniu. Niektórzy z pracowników udających się do pracy w Wilton widząc zaistniałą sytuację zawracali i przyłączali się do protestu co spotykało sie z głośnym uznaniem strajkujących. 

Protest przed główną bramą zakończył się około godziny 8.35.  Zarówno strajkujący tutaj jak i wszyscy pozostali spotkali się razem około godziny 9.00. Zebrani wyrazili swoją frustrację zwolnieniami kolegów oraz obawy o los pozostałych zatrudnionych oraz o przyszłość całego zakładu. 

Simon Carves z firmy, która kieruje pracami w Ensusie powiedział, że nie ma nic nowego do dodania poza tym co powiedział już wcześniej czyli, że "pogłoski o zakończeniu kontraktu nie są prawdziwe. Prowadzimy rozmowy ze Związkami Zawodowymi i samymi pracownikami w celu rozwiązania napiętej sytuacji."

źródło: Evening Gazette
tłumaczenie: własne

Administrator

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa