Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Derby [zmień miasto]

Derby -> 6-letnia Ola szuka zaginionej mamy - zobacz film

6-letnia Ola szuka zaginionej mamy - zobacz film

2009-06-29 00:06:54

Inne dzieci mają mamusie i tatusiów. 6-letnia Ola Wnuczek ma tylko babcię i dziadka. Nie pamięta już mamy Małgosi, która zaginęła trzy lata temu w Leicester. Dziewczynka nie traci nadziei, dlatego wystąpiła w krótkim filmie i apeluje o powrót mamy do domu.
 
Małgorzata Wnuczek (z domu Smółka) przyjechała do Anglii w lipcu 2005 roku z mężem ratować rozpadający się związek. Była normalną, sympatyczną dziewczyną. Niestety, miała nałogi i to one stały się przyczyną problemów w małżeństwie. Po jednej z awantur wyszła z domu w Leicester i już nigdy do niego nie wróciła. Jej rodzice zgłosili zaginięcie córki. Był listopad 2006 roku.

Reklama ogólnosieciowa

Od tamtej pory Smółkowie, z którymi mieszka 6-letnia już Ola, próbowali wszystkiego. Najpierw szukali Małgosi przez policję, później konsulat i polską parafię… Nic nie przyniosło pożądanego skutku. Pomagali im pracownicy fundacji Itaka i dziennikarze.

 

Teraz, gdy Ola jest już na tyle duża, że może włączyć się w poszukiwania mamy, zgodziła się wystąpić się przed kamerą. – Jestem Ola, mam 6 lat i nie pamiętam swojej mamy – tymi słowami rozpoczyna swoje emocjonalne wystąpienie. Mówi też o swoich marzeniach. – Bardzo chciałabym, kiedy pojedziemy do Anglii, pójść na spacer i spotkać moją mamę – opowiada.
 
Niedawno Ola miała urodziny. Na stole stanął tort z ukochanym przez dziewczynkę Kubusiem Puchatkiem. Były życzenia i uściski. Dziewczynka nie była jednak w pełni szczęśliwa. – Było mi bardzo przykro, że mamy nie było – mówi do kamery.
 
Film z udziałem uroczej blondynki z kolorowymi okularami na nosie trafił na najpopularniejsze portale internetowe – YouTube i Facebook. Słowa Oli zostały przetłumaczone przez lektora również na język angielski. Cała rodzina ma nadzieję, że występ Oleńki zmiękczy serca osób, które mogą wiedzieć, co spotkało Małgosię. Przy realizacji pomogła brytyjska policja. Choć od zaginięcia Polki minęło już sporo czasu, funkcjonariusze nie przerwali poszukiwań.
 
O zaginięciu Gosi Wnuczek informowaliśmy na łamach „Gońca Polskiego” (patrz „Zaginieni na życzenie” nr 197). – Żona ciągle bierze tabletki, korzysta też z pomocy psychologa i psychiatry. Ja nie chcę przyjmować żadnych prochów, bo wydaje mi się, że sobie radzę z tą sytuacją. Żyjemy teraz przede wszystkim dla Oleńki, która również chodzi do psychologa dziecięcego – opowiadał wtedy Ryszard, ojciec zaginionej.
 
Pomoc specjalisty jest potrzebna, bo Ola chce wiedzieć, dlaczego mamy nie ma. – Ponadto każdego dnia widzi dzieci z mamusiami, z tatusiami, a ona ma tylko dziadka i babcię – dodawał.
 
Osoby posiadające informacje na temat losów Małgorzaty Wnuczek są proszone o kontakt z policją pod numerem 0116 248 4162 (można rozmawiać w języku polskim) lub z organizacją Missing People pod numerem 0500 700 700.

goniec.com

Oceń artykuł
(głosów: 6, średnia ocena: 3,8)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa