Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Leeds [zmień miasto]

Leeds -> Polska Piłka w Yorkshire

Polska Piłka w Yorkshire

2009-06-23 21:37:23

FC POLONIAFC POLONIA, fot. Yorkshire Football

 

FC POLONIA - POLSKI FOOTBALL W NASZEJ OKOLICY

 

Reklama ogólnosieciowa

żródło: GMB Britain's General Union

W Regionie Yorkshire mamy polską drużynę piłkarską. Nazwali się FC POLONIA i grają głównie w Dewsbury. Poza tym, że pasjonują się piłką wszyscy są członkami Związku Zawodowego GMB. Dzięki temu połączeniu udało się zorganizować dla nich profesjonalne stroje piłkarskie w białoczerwonych barwach.

Wszystko zaczęło się około 2006 roku. Poznali się w jednej z fabryk dywanów w Dewsbury. Pierwszy mecz miał być ostatnim. Nikt nie sądził, że będą spotykać się przez następne trzy lata prawie w każdy weekend.

Gracze zgodnie twierdzą, że grają głównie dla przyjemności i zajęcia czasu. Ale teraz kiedy mają swoją nazwę i jednolite stroje piłkarskie nabrali ochoty na zmierzenie się z drużynymi z innych miast czy części kraju. „Kiedyś graliśmy przeciwko Kurdyszom. A dwa razy były ustalone mecze z Anglikami ale nie przyszli no więc wygraliśmy je walkowerem – śmieje się Krzysztof Szymczukiewicz z numerem 11.

Wiemy, że jesteśmy drużyną amatorską i pewnie zawsze nią będziemy ale jednocześnie chcemy być trochę lepiej zorganizowani. Właśnie dlatego nawiązaliśmy kontakt z Piotrem , który reprezentuje GMB. Tak udało się załatwić stroje w narodowych barwach. Teraz myślimy o promocji i nawiązaniu kontaktu z innymi podobnymi nam drużynami. – mówi Krzysztof Gemzik, obrońca z numerem 7.

Drużyna zaprasza wszystkich zainteresowanych piłką nożną oraz organizacją meczy do przesyłania maili na adres [email protected]

 

Uwaga! Dla wszystkich miłośników footballu!

Grywacie w piłkę? Tworzycie drużynę? Ziejecie zapałem do rywalizacji? Może brakuje wam kogoś do kompletu w drużynie?

Koniecznie piszcie, być może pod patronatem naszego serwisu stworzymy drużynę lub wspólnie wykreujemy już istniejącą (wiem przynajmniej o jednej, w Silsden - Adam do dzieła!!!).

Dzięki waszemu zapałowi i pomocy medialnej Serwisu, ustawimy mecze, zorganizujemy rozgrywki, może to okazać się szansą na wyjście z podwórka i zaistnieniu szerzej... Nie czekajcie, piszcie. Inni czekają...chcą grać - dajcie im szansę p/w.

Propozycje przesyłajcie na lub na CONTACT

pozdrawiam

Isnard

 

stadionstadion, fot. Yorkshire Football

 

 

Oceń artykuł
(głosów: 4, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa