Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Ubezpieczenie od niedołęstwa

Ubezpieczenie od niedołęstwa

2009-06-22 09:45:06

“Ubezpieczenie od niedołęstwa” to nowy projekt ustawy Platformy Obywatelskiej, której wejście w życie planowane jest na rok 2011.

Pieniądze na opiekę dla osób starszych i chorych pochodzić będą z dodatkowej składki na fundusz pielęgnacyjny, która wynosić będzie od 0.05 do 1 procent pensji brutto, co oznacza zmniejszenie pensji średnio o kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Osobom potrzebującym będą przydzielane środki w formie bonów, którymi będą mogły płacić np. za wynajęcie pielęgniarki czy pobyt w domu pomocy społecznej.

 

Reklama ogólnosieciowa

W przypadku kiedy to bliscy zajmują się taką osobą, będą mogli ubiegać się o rekompensatę poniesionych z tego tytułu kosztów, w wysokości przyznawanych bonów.

Z pomysłu nie jest zadowolony Mirosław Barszcz, były wiceminister finansów i ekspert od spraw społecznych, którego zdaniem wystarczą dotychczasowe zasiłki pielęgnacyjne. Należy nimi jednak właściwie rozporządzać.

źródło Wolne Media

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa