Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Wzywają do ocenzurowania Madonny

Wzywają do ocenzurowania Madonny

2009-06-16 15:30:42

15 sierpnia na warszawskim Bemowie ma odbyć się koncert Madonny. Dzień ten jest dla katolików Świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, konserwatywne środowiska postanowiły zatem oprotestować koncert gwiazdy, która uznawana jest za kontrowersyjną. Nie chodzi jednak o bojkot koncertu… Protestujący poszli krok dalej i domagają się odwołania tego wydarzenia i napiętnowania winnych, czyli organizatorów, władz Warszawy i serwisu Allegro.pl – sponsora koncertu.

Jak podaje Prawica.net, Marian Brudzyński, radny sejmiku województwa mazowieckiego (dawniej związany z LPR i Radiem Maryja), wezwał Prezydent Miasta Warszawy, Burmistrza Warszawy Bemowa oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji do odwołania koncertu. Domaga się on także od Allegro.pl zaprzestania sprzedaży biletów. „Koncert Madonny rani uczucia religijne i patriotyczne” – powiedział Gazecie Wyborczej „Władze miasta muszą zmienić datę koncertu, albo się z niego wycofać, zapłacić kary umowne i tyle.” - dodał.

Reklama ogólnosieciowa


Odwołania koncerty żąda także Stowarzyszenie Unum Principium. "Organizacja koncertu tego dnia to prowokacja. Rani to nasze uczucia religijne. Poza tym występy Madonny są antychrześcijańskie" – powiedział Dziennikowi Krzysztof Zagozda, rzecznik stowarzyszenia.

Protestuje także ks. Stanisław Małkowski, dawny kapelan "Solidarności". "Winnych tego przedsięwzięcia trzeba ujawnić. Kościół i naród powinien z mocą protestować: non possumus!" – napisał w oświadczeniu.

Powstaje również komitet protestacyjny, który chce zorganizować akcję zagłuszania koncertu, jeśli nie zostanie on odwołany lub przeniesiony na inny dzień. Władze Bemowa zapowiadają jednak, że nie dopuszczą do zakłócenia koncertu Madonny i wszystko odbędzie się zgodnie z planem. 

źródło indeks73.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa