Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Świat -> Irańska fala demonstracji zabiła już 7 osób

Irańska fala demonstracji zabiła już 7 osób

2009-06-16 09:44:27

Jak donosi irańskie radio Payam co najmniej siedem osób zginęło na ulicach Teheranu. Kilkaset tysięcy obywateli chce powtórzenia wyborów prezydenckich, w których ponownie wygrał Mahmud Ahmadineżad.

Irańczycy domagają się powtórzenia wyborów prezydenckich, które odbyły się w zeszłym tygodniu. Ich zdaniem wyniki zostały sfałszowane na korzyść dotychczasowego przywódcy Mahmuda Ahmadineżada. Jak podają irańskie władze uzyskał dwukrotną przewagę nad swoim rywalem.

Według teherańskiego radia, służby bezpieczeństwa zareagowały, gdy agresywnie zachowująca się grupa "zamierzała zaatakować w poniedziałek posterunek wojskowy a także zniszczyć mienie publiczne na teherańskim placu Azadi". "Niestety w czasie akcji zginęło siedem osób a wiele zostało rannych" - podaje rozgłośnia. Dziennikarze zagranicznych mediów mówią, że irańska wizja "agresywnie zachowujących się grupach" nie jest zgodna z rzeczywistością.

Reklama ogólnosieciowa

Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad nie interesując się sytuacją w kraju, udał się w pierwszą po wyborach podróż. Obecnie gości w Rosji.

Autor: Magdalena Janczura
Źródło:e-polityka.pl
fot
Shahram Sharif from Tehran, IRAN

Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 1)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa