Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Koniec z darmowym studiowaniem kilku kierunków?

Koniec z darmowym studiowaniem kilku kierunków?

2009-06-15 11:48:59

Pomysł minister nauki Barbary Kudryckiej zakłada, iż tylko na jednym kierunku będzie można studiować za darmo. Za każdy kolejny semestr innego kierunku będzie trzeba płacić. Te rewolucyjne zmiany mają szansę wejść już od roku akademickiego 2010/2011.

W dniu dzisiejszym minister Kudrycka ma przedstawić projekt ustawy ograniczający darmowe studiowanie na wielu kierunkach, który będzie nowelizacją ustawy o szkolnictwie wyższym.

Jedynym ‘bonusem’ dla studentów miałby być jeden semestr studiów za darmo, w przypadku zmiany zdania. W uprzywilejowanej sytuacji byliby jednak najzdolniejsi, którzy mieliby zapewnione darmowe studia na dwóch kierunkach.

Reklama ogólnosieciowa


Według ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego co dziesiąty student pobiera naukę na dwóch lub więcej kierunkach. 60 proc. studentów w Polsce jest zmuszona do korzystania płatnych studiów. Kudrycka uważa, że dzięki zmianom więcej młodych ludzi będzie mogło studiować na bezpłatnych, publicznych uczelniach.


Źródło e-polityka.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa