Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Wielka Brytania -> Aer Lingus: Z Warszawy do Londynu

Aer Lingus: Z Warszawy do Londynu

2009-06-11 10:09:54

Polecimy z Warszawy do Londynu. Niby żadna nowość, ale trasę tę będzie obsługiwał przewoźnik, który jeszcze nie był na niej obecny. Irlandzkie tanie linie lotnicze Aer Lingus uruchamiają 25 października połączenie z warszawskiego Okęcia na lotnisko Gatwick, będącym najnowszą bazą operacyjną przewoźnika z zieloną koniczyną na stateczniku. Loty będą się odbywały codziennie.

Rejsy z Londynu będą startowały o 16:30, aby w Warszawie wylądować o 19:50. Lot powrotny został zaplanowany na 20:30, by zakończyć się lądowaniem w Anglii o 22:10.

Reklama ogólnosieciowa

Ceny biletów rozpoczynają się od 115 zł w jedną stronę lub 265 zł w obie strony (wszystkie podatki i opłaty dodatkowe wliczone).

Nowy kierunek oferowany przez irlandzkiego przewoźnika to część rozwoju bazy na londyńskim lotnisku Gatwick. Oprócz Warszawy tego samego dnia ruszą Bukareszt, Eindhoven, Teneryfa i Lanzarote, a już 10 września również Wilno.


Przypomnijmy, że z trasy Warszawa - Londyn (Luton) wycofują się brytyjskie tanie linie lotnicze easyJet, co inni przewoźnicy szybko wykorzystują do osiągnięcia własnych celów i zwiększenia obecności na warszawskim lotnisku.

Niedawno informowaliśmy, że węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air zwiększają swoją obecność na trasie z Warszawy do Londynu (Luton), wprowadzając już od 14 czerwca dodatkowe cztery rejsy w tygodniu. A jeszcze kilka miesięcy temu groziły wycofaniem się z Warszawy i wieszczyły rychły koniec taniego latania do polskiej stolicy.

Zdaje się, że tym samym przewoźnicy godzą się z decyzją PPL, zarządcy Lotniska Chopina, o zamknięciu Terminalu Etiuda. Jak się okazuje, wygrywa pragmatyzm i potencjał, jaki stwarza stolica Polski, przy jednoczesnym zwalnianiu się miejsc startowych po uciekającej konkurencji.

Anna Żuchlińska, Marcin Jędrzejczak
pasazer.com

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa