Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Polska -> Polska w pierwszej piątce

Polska w pierwszej piątce

2009-06-09 15:16:24

Ranking najbardziej atrakcyjnych krajów EuropyRanking najbardziej atrakcyjnych krajów Europy

Polska znalazła się w pierwszej piątce krajów, w których ulokowano najwięcej inwestycji w 2008 r. - wynika z raportu Ernst&Young nt. atrakcyjności inwestycyjnej Europy. Lepsze od nas są Wielka Brytania, Francja, Niemcy i Hiszpania.

W ubiegłym roku liczba inwestycji w Polsce wzrosła o 21 proc. w porównaniu z 2007 r. Tym samym potwierdziły się prognozy z 2007 r., według których nasz kraj miał być najchętniej wybieranym w Europie dla nowych projektów.

Reklama ogólnosieciowa

 

Polska zajmuje 2. miejsce w Europie (po UK) pod względem liczby nowych miejsc pracy, utworzonych dzięki napływowi  inwestycji zagranicznych. W 2008 r. w Polsce dzięki nowym projektom powstało ponad 15 tys. miejsc pracy. W Wielkiej Brytanii było to ponad 20 tys.

Badanie dotyczące atrakcyjności inwestycyjnej Europy jest realizowane od 2004 roku. W tegorocznej edycji zbadano 42 kraje pod kątem projektów inwestycyjnych w 2008 r. W badaniu wzięło udział 809 międzynarodowych inwestorów.

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa