Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Wasze artykuły -> Komunikat

Komunikat

2009-05-27 12:02:00

14 maja 2009, odwiedziłem stronę www konsulatu RP w Edynburgu. Paszportowy System Obsługi Obywatela? Czyżby, tak jak w cywilizowanych krajach, będzie można wreszcie złożyć wniosek poprzez Internet lub pocztę?

Brzmi cudownie. Wreszcie! Zaraz, zaraz? Czy ja piszę o Polsce? Czyżby wbrew mojemu poprzedniemu artykułowi (Sowiecka Republika Polska) polscy urzędnicy przeszli moralną-duchową przemianę? Czyżby koniec zasady: bierny, mierny ale wierny?

 

Reklama ogólnosieciowa

Czy mój sen o zdobyciu doświadczenia poza „polskim piekiełkiem”, zmiana pokoleniowa, poszerzenie horyzontów i światopoglądu wreszcie nastąpiło? Cuda, cuda, cuda się dzieją! Jednak nie…

Komunikat (w wersji oryginalnej):

W zwiazku z planowanym wdrożeniem nowego systemu PS2O (Paszportowy System Obsługi Obywatela) w KG RP w Edynburgu uprzejmie informujemy, że osoby aplikujące o praszporty 10 lub 5-oletnie są obowiązane do osobistego stawiennictwa w urzędzie w Edynburgu. W związku z tym niemożliwe będzie przyjmowanie wniosków na paszporty długoterminowe podczas dyżurów konsularnych w Belfaście.

Miało być tak pięknie, a wyszło jak zawsze. Nastąpił postęp wsteczny! Teraz cała Polonia z Irlandii Północnej będzie musiała się wybrać na przymusową wycieczkę do Edynburgu. Jestem bardzo ciekaw, kto wymyślił nowy, lepszy system obsługi obywatela? Cud techniki i myśli urzędniczej! Czy była to robota „specjalistów” z MSWiA? Czy może była to oddolna inicjatywa wykształciuchów zatrudnionych w konsulacie? Swoją drogą, wykształciuch nazwany wykształciuchem czuję dumę! To tak jak śpiewał Kazik: „Debil nie wie, że jest debil, a mądry to wie.”. Nie lubię kopać leżacego, ale po osobie zatrudnionej w konsulacie (czyli na pewno po studiach) wymagam, aby potrafiła napisać dwa zdania bez błędów. No ale jaki wykształciuch taki komunikat.

Czyżby to, po (zawróconym już www.telegraph.co.uk) programie powrotów Polaków do Polski, kolejny cud jaśnie nam panującego premiera-cudotwórcy? Czy też kolejny wytwór komisji „Przyjazne Państwo”? Ciekawe kto za to będzie odpowiedzialny? Chyba już za późno, aby za wszystko co złe obwiniać te „kaczory”. Kto inny teraz rządzi. No ale premier ma dobrych ludzi od propagandy (czy jak to się teraz modnie nazywa: PR) i coś teraz razem wymyślą. Głupi lud znowu stanie w kolejkach przed lokalami wyborczymi, a my nadal będziemy tkwić w głębokiej komunie mentalnej. Niech żyję postęp!

Autor: Staszek Wokulski

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa