Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Polacy są dyskryminowani z powodu mówienia po polsku.

Polacy są dyskryminowani z powodu mówienia po polsku.

2009-05-27 10:49:18


 


Zdarza się, że Polacy są dyskryminowani przez brytyjskiego pracodawcę z powodu mówienia po polsku. Czy to jest zgodne z prawem? W drugiej części audycji o tym, że w szkołach uczymy się tzw. standardowego języka angielskiego. Tymczasem w Wielkiej Brytanii istnieje co najmniej 12 głównych regionów, w których mówi się różnymi dialektami tego języka. To dlatego po przyjeździe tutaj mamy tak duże problemy ze zrozumieniem Wyspiarzy.

Reklama ogólnosieciowa

 

 

W dzisiejszych brytyjskich rodzinach dobre relacje ich członków zabijają gry komputerowe i telewizja. Brytyjczycy jakoś próbują temu zaradzić - trwa właśnie Ogólnokrajowy Tydzień Rodziny. Tradycyjny model rodziny bardzo w dzisiejszych czasach się zmienia. Coraz więcej par homoseksualnych decyduje się na adopcję dzieci. Tych, którzy nie potrafią zaakceptować tego faktu Brytyjskie Stowarzyszenie ds. Adopcji i Rodzin Zastępczych nazywa “upośledzonymi homofobami”. Co dokładnie chodzi? Szczegóły w dzisiejszych Wieściach z Wysp.


Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa