Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Peterborough [zmień miasto]

Peterborough -> Spalili namioty bezdomnych z Polski

Spalili namioty bezdomnych z Polski

2009-05-24 13:26:20

Czterech bezdomnych polskich imigrantów, którym spalono namioty, rozbite w pobliżu jeziora Fletton w Peterborough, jest przekonanych, że dokonał tego wrogo do nich nastawiony młodzieżowy gang.

Incydent, do którego doszło w środę po południu, opisała miejscowa gazeta "The Evening Telegraph". Namioty spalono pod nieobecność Polaków. Imigranci stracili cały dobytek. - Gdyby ktokolwiek przebywał w namiocie w chwili podpalenia, miałby nikłe szanse na przeżycie. W tym bezsensownym ataku mogło dojść do ludzkiej tragedii - powiedział Will Collins z miejscowej straży pożarnej, która została wezwana do gaszenia pożaru.

Reklama ogólnosieciowa

30-letni Krzysztof H. powiedział gazecie, że Polacy pytali, czy mogą rozbić namioty i nie zakazano im tego. Mieszkając w namiotach nie sprawiali nikomu kłopotów, ale z niezrozumiałych dla siebie powodów stali się celem ataków gangu młodocianych wyrostków.

Teren, na którym koczowali Polacy, należy do firmy deweloperskiej O&H Hampton. Jej generalny menedżer Roger Tallowin twierdzi, że firma nie była świadoma, iż na jej terenie ktoś rozbił namioty.

Krzysztof H. przyjechał do Peterborough w poszukiwaniu pracy, ale jej nie znalazł, co zmusiło go do życia pod namiotem. Obecnie nie ma nic oprócz ubrania na sobie. Policja wszczęła dochodzenie.

Peterborough jest dużym skupiskiem imigrantów z nowych krajów UE. Ludzie ci pracują na okolicznych farmach, w magazynach i w zakładach przemysłu spożywczego żywności. We wrześniu ub.r. w okolicy Peterborough w wyniku dotkliwego pobicia zginął 25-letni Polak Piotr B. Sprawców nie ustalono.

wp.pl

Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa