Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Ma 24 lata, 7 dzieci i dobrze żyje z pomocy społecznej

Ma 24 lata, 7 dzieci i dobrze żyje z pomocy społecznej

2009-05-21 20:49:38

Susie Christian ma 24 lata i siedmioro dzieci. Ani ona ani jej mąż, Dax nie pracują zawodowo - żyją z pomocy społecznej. Mimo to planują ósme dziecko. - Posiadanie tak licznej rodziny zawsze było moim marzeniem - wyznaje Susie gazecie "Daily Mail".


Pierwsze dziecko Susie urodziła w wieku 15 lat. Nie pracuje zawodowo, podobnie jak jej 25-letni mąż, który cierpi na reumatoidalne zapalenie stawów i jest na rencie. Rodzina jednak nie cierpi głodu - z tytułu różny świadczeń socjalnych, zasiłków, dopłat rządowych i ulg podatkowych dostają w sumie 24 tys. funtów (ok. 119 tys. zł) rocznie. Mają czteropokojowe mieszkanie, za które płacą 15 funtów tygodniowo i jak wylicza "Daily Mail" stać ich także na odtwarzacz DVD czy Nintendo Wii.


Reklama ogólnosieciowa

Mimo to Susie narzeka, ze jest im ciężko, ponieważ po orzeczeniu komisji lekarskiej, Daxowi rentę zmniejszono z 500 do 100 funtów, ponieważ jest, zdaniem lekarzy, zdolny do pracy. Przeciwnego zdania jest Susie, która uważa, że choroba się pogłębia.

- Każdy ma prawo do dużej rodziny. i nikt nie powinien być krytykowany za życie z pomocy społecznej. Nie mam czasu na zarabianie i nie zostawię Daxa. Bierzemy tylko to, co nam się należy i raczej poprzestaniemy na ósmym dziecku. Bycie mamą to najważniejszy zawód na świecie - uważa Susie.

wp.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Write captcha code*

Username:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa