Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Stoczniowcy proponują rządowi kompromis

Stoczniowcy proponują rządowi kompromis

2009-05-08 13:09:27

Związkowcy z Sierpnia 80 proponują rządowi aby ten nie przenosił obchodów 20. rocznicy upadku komunizmu z Gdańska do Krakowa. W zamian obiecują, że ich demonstracje będą pokojowe. Pod warunkiem,że premier spotka się z zagranicznymi gośćmi w gdańskim Dworze Artusa, a nie na Pl. Solidarności pod pomnikiem Poległych Stoczniowców.

- Proponujemy kompromis. W Gdańsku mogłaby się odbyć uroczystość patriotyczno-religijna z udziałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego. A w Dworze Artusa premier mógłby się spotkać z przywódcami państw - ogłosił wiceszef “S” Stoczni Gdańsk Karol Guzikiewicz. Uważa on również, że większość Polakó jest przeciwna temu, aby przenosić obchody do Krakowa, a związkowców obwinia się o kompromitowanie Polski – stąd propozycja kompromisu ze strony Solidarności 80.

- Nasza planowana manifestacja odbyłaby się, ale nie w formie typowej demonstracji z paleniem opon, gwizdami, czy wyzwiskami. Z zaproszonymi przywódcami państw pod pomnikiem mógłby być Lech Kaczyński. A premier Donald Tusk spotkałby się z nimi w Dworze Artusa. Premier nie może być pod pomnikiem, dopóki nie przeprosi za akcję policji wobec demonstrujących przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie - mówi wiceszef “Solidarności” Stoczni Gdańsk.

Reklama ogólnosieciowa

“To obraźliwa propozycja. Nie ulegniemy szantażowi. Co to, pomnik Poległych Stoczniowców należy do Guzikiewicza. Pan Guzikiewicz może pogratulować sobie sukcesu doprowadzenia do fiaska tych uroczystości’ - powiedział „Dziennikowi” szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak. I dodał, że decyzja o przeniesieniu politycznej części obchodów z Gdańska na Wawel jest “niedowołalna”.

Premier Donald Tusk poinformował wczoraj, że polityczna część obchodów 20. rocznicy wyborów z 4 czerwca zostanie przeniesiona z Gdańska do Krakowa. Szef rządu tłumaczył, że nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa zaproszonym gościom, bo na ulicach Gdańska mają maniefestować związkowcy.

bru
prasowe.com

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa