Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Pierwszy przypadek świńskiej grypy

Pierwszy przypadek świńskiej grypy

2009-05-06 21:19:56

Na Podkarpaciu wykryto pierwszy przypadek zachorowania na grypę  A/H1N1. 58-letnie kobieta wróciła z USA zarażona wirusem. Teraz pod obserwację trafi 170 osób, które leciały z nią samolotem.

Kobieta obecnie czuje się dobrze, jest pod stałą opieką lekarzy. 2 maja przyleciała z Nowego Jorku, przez trzy dni nie wychodziła z domu ponieważ źle się czuła. Dopiero wczoraj trafiła do szpitala.

Na zorganizowanej specjalnie z tej okazji konferencji prasowej Główny Inspektor Sanitarny Andrzej Wojtyła poinformował, że nadzorem epidemiologicznym zostanie objętych ponad 170 pasażerów i członków załogi samolotu, którym kobieta przyleciała.

 

Reklama ogólnosieciowa

Krajowy konsultant ds. chorób zakaźnych Andrzej Horban poinformował, że wirus jest aktywny od jednego do trzech dni przed wystąpieniem objawów klinicznych. Z przekazanych wcześniej informacji rzecznika wojewody podkarpackiego Wiesława Beka wynika, że kobieta w Polsce wylądowała 2 maja. Po trzech dniach poczuła się gorzej i 5 maja trafiła do szpitala.

Oprócz załogi i pasażerów samolotu, którym leciała zarażona pod obserwację lekarską trafią również trzy osoby z bliskiej rodziny kobiety. Lekarze uspokajają, że jest niewielkie prawdopodobieństwo dalszego rozprzestrzeniania się wirusa ponieważ podczas lotu kobieta nie miała objawów klinicznych więc najprawdopodobniej nie zaraziła nikogo ze współprasażerów.

Obecnie kobietą zajmują się lekarze i ordynator szpitala. Jej stan jest stabilny.

bru
prasowe.com

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa