Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Brytyjskie firmy uciekają przed kryzysem za granicę

Brytyjskie firmy uciekają przed kryzysem za granicę

2009-05-06 15:35:15

Brytyjscy pracownicy narzekają w tym roku na utratę pracy z powodu imigrantów i recesji gospodarczej, a tymczasem badanie rynkowe sugeruje, że Wielka Brytania stoi w obliczu długoterminowej utraty tysięcy stanowisk pracy.

Pomimo dowodów na spadek kosztów prowadzenia firmy w Wielkiej Brytanii, obejmujących między innymi niższy koszt wynajmu lokalu, stanowiska pracy w Wielkiej Brytanii i tak zostaną zlikwidowane z powodu przeniesienia oddziałów firm za granicę.

Największe międzynarodowe firmy w Wielkiej Brytanii przygotowują się na przeniesienie większej części swojej działalności za granicę, narażając na likwidację jednej trzeciej ilości ich brytyjskich stanowisk pracy - wykazuje nowe badanie przeprowadzone przez Roland Berger Strategy Consultants (RBSC).


Reklama ogólnosieciowa

Dyrektorzy światowych firm z siedzibą w Wielkiej Brytanii wierzą, że istnieje możliwość, że prawie jedna trzecia (29%) ich obecnej ilości brytyjskich stanowisk zostanie przeniesiona przed 2015 rokiem do krajów z gospodarką charakteryzującą się niższymi kosztami. Winią oni za to dwojaki wpływ kryzysu ekonomicznego oraz malejące starania Wielkiej Brytanii o opuszczeniu kraju przez imigrantów.


- Recesja spowodowała, że nasze największe firmy ponownie oceniły Wielką Brytanię pod względem lokalizacji na biznes, biorąc pod uwagę umiejętności, koszty i infrastrukturę. Globalizacja umożliwia im rozważenie niebywałych możliwości offshoringu pośród wszystkich aspektów ich działalności, co może doprowadzić do wyrządzenia długotrwałej szkody brytyjskiemu sektorowi pracy i brytyjskiej gospodarce - powiedział David Stern, brytyjski partner zarządzający firmy RBSC.

Badanie "Shipping Out", przeprowadzone pośród osób na najwyższych stanowiskach z 200 największych międzynarodowych firm z siedzibą w Wielkiej Brytanii, przedstawiło, że 81% największych brytyjskich firm międzynarodowych planuje, bądź rozważa, przeniesienie przynajmniej jednego większego działu firmy za granicę przed rokiem 2015.

Badanie wykazuje również olbrzymi wzrost tego procesu. Ponad połowa firm już przeniosła, bądź rozważyła przeniesienie swoich podrzędnych działów za granicę, takich jak dział informatyczny (69%), dział finansowy (58%) oraz dział zasobów ludzkich (53%).

Bardziej niepokojące jest to, że badanie pokazuje, że główne działy firm, które na stałe miały być zlokalizowane w Wielkiej Brytanii, są obecnie przenoszone za granicę.

Ewelina Ścibisz
radio Orla

Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 1)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa