Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Z powodu wirusa H1N1 zamknięto trzy szkoły

Z powodu wirusa H1N1 zamknięto trzy szkoły

2009-05-04 12:49:58

W Wielkiej Brytanii z powodu zagrożenia wirusem grypy A/H1N1 zamknięto dziś już trzecią szkołę.

Potwierdzenie przypadku zachorowania na ten rodzaj grypy 14- letniej dziewczynki spowodowało zamknięcie szkoły w South Hampstead, do której uczęszczała.

Jej rówieśniczkom zaaplikowano środki antywirusowe. Przygotowano awaryjne plany egzaminacyjne. 

Szkoła zostanie zamknięta co najmniej do najbliższego czwartku. Jest to już trzecia szkoła, w której zawieszono zajęcia z powodu wirusa H1N1 w gorącym okresie przedegzaminacyjnym. Wcześniej zamknięto szkoły w South Gloucestershire i Devon.

Ogółem wirusa H1N1 stwierdzono jak dotąd u 18 chorych osób (14 z Anglii i cztery ze Szkocji). Troje, w tym dziewczynka ze szkoły w South Hampstead, zaraziło się wirusem mimo iż nie były ani w Meksyku ani w USA. Pięć przypadków zachorowań wystąpiło w Londynie. Badaniami lekarskimi w związku z podejrzeniem zachorowania na nową grypę w całym kraju objęto 716 osób.

 

Reklama ogólnosieciowa

 

Minister zdrowia Alan Johnson przekonany jest, iż służba zdrowia dobrze sobie radzi z chorobą, a jej zasięg został opanowany. Johnson nie wyklucza zarazem drugiej fali zachorowań jesienią lub zimą.

Podobnego zdania jest profesor wirusologii John Oxford ze szkoły medycznej Queen Mary's. Jego zdaniem zachorowania mogą utrzymywać się na niskim poziomie przez najbliższe tygodnie, zwłaszcza w szkołach i wśród dzieci. Na jesieni możliwy jest przejściowy wzrost liczby przypadków, po czym w końcu roku możliwe zachorowania na dużą skalę.

Minister ds. środowiska Hilary Benn powiedział dziś telewizji GMTV, że skala zachorowań nie okazała się tak duża, jak się obawiano, choroba ma stosunkowo łagodny przebieg, wirus reaguje na leki, ale nadal wskazana jest czujność, ponieważ nie wszystko o wirusie wiadomo.

Rząd przygotował ulotki informacyjne, które będą doręczone pocztą gospodarstwom domowym w najbliższych dniach. Władze informują w nich jak ustrzec się infekcji.

zrodlo informacji: INTERIA.PL

Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 3)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa