Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Polska 5 lat w Unii

Polska 5 lat w Unii

2009-05-02 00:58:39

Z okazji okrągłej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej odbędzie się w Warszawie międzynarodowa konferencja pt. „ Polska i UE. Pięć lat po rozszerzeniu”. Konferencja będzie głównym punktem obchodów rocznicowych. Rocznica przypada na dzień 1 maja, wtedy to dokładnie 5 lat wcześniej Polska wstąpiła w struktury UE.

Głównymi postaciami podczas otwarcia konferencji będą premier Donald Tusk i szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barosso. Przemówienia swoje wygłoszą również były premier Jan Krzysztof Bielecki – sygnatariusz umowy stowarzyszeniowej z UE oraz były premier Leszek Miller.

– To politycy, którzy w symboliczny sposób zamykają klamrą polską drogę do Unii Europejskiej – ocenił minister ds. europejskich Mikołaj Dowgielewicz.

Reklama ogólnosieciowaW konferencji wezmą również udział: przewodniczący Parlamentu Europejskiego Hans –Gert Pottering, byli premierzy: Tadeusz Mazowiecki, Józef Oleksy, Jerzy Buzek a także były przewodniczący PE Pat Cox i szef Grupy Mędrców Felipe Gonzales Marquez.

Na konferencji nie zobaczymy na pewno byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, który aktualnie przebywa za granicą. Nie jest pewne czy na konferencji obecny będzie Lech Wałęsa.

Konferencja, która odbędzie się w Pałacu Kultury i Nauki, będzie podzielona na dwa panele tematyczne - „Pięć lat po rozszerzeniu. Spoglądając wstecz” oraz „Zjednoczona Europa, Nowe wyzwania”.

Przed rozpoczęciem dyskusji - w ramach pierwszego panelu - zostanie zaprezentowany krótki film dokumentalny zrealizowany z okazji obchodów.

Autor: Damian Mikszto
e-polityka.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Write captcha code*

Username:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa