Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Wizyta brytyjskiego premiera w Polsce

Wizyta brytyjskiego premiera w Polsce

2009-04-28 21:20:41

Gordon Brown przyleciał dzisiaj do Warszawy. Przy wspólnym śniadaniu rozmawiał z premierem Donaldem Tuskiem, a po południu odwiedził obóz zagłady w Auschwitz.

Na konferencji zorganizowanej po spotkaniu z polskim premierem Brown wyraził podziw dla ciężko pracującej Polonii, która mieszka na Wyspach i podkreślił jej wkład w rozwój jego kraju. Wspomniał też o ciągu okrągłych rocznic, które nasz kraj obchodzi w tym roku - 70-lecie wybuchu drugiej wojny światowej, 65-lecie wybuchu Powstania Warszawskiego, 20-lecie obalenia komunizmu, 10-lecie wstąpienia do NATO i 5-lecie wejścia do Unii Europejskiej. Jak dodał, te daty świadczą o naszym niezwykłym wkładzie w historię Europy.

Reklama ogólnosieciowa

 

Mowa była również o przyszłości współpracy Polski i Wielkiej Brytanii. “Przede wszystkim uzgodniliśmy, że wzmocnimy naszą współpracę w obszarach globalnego bezpieczeństwa. (…) Cieszę się z decyzji Polski o wysłaniu dodatkowych 400 żołnierzy do Afganistanu, którzy będą znacznym wzmocnieniem dla demokracji afgańskiej w okresie wyborczym” - mówił Brown. “Z dumą mogę powiedzieć, że Wielka Brytania była jednym z krajów najsilniej wspierających polskie członkostwo w NATO oraz w UE i chcę zapewnić, że wciąż jest i pozostanie jednym z najsilniejszych polskich partnerów w obydwu tych organizacjach” - powiedział premier Wielkiej Brytanii.

Gordon Brown zapowiedział również udział jego kraju w projekcie Donalda Tuska, który przewiduje wspólne finansowanie muzeum w Auschwitz przez wszystkie kraje biorące udział w II wojnie światowej.

Premier Donald Tusk zapewniał, że relacje polsko-brytyjskie są “znakomite”. Obaj premierzy rozmawiali też o epidemii świńskiej grypy. Podkreślili przy tym konieczność wypracowania ponadnarodowych mechanizmów zapobiegania takim epidemiom.

bru
prasowe.com

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa