Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Pierwszym bankrutem z grupy G8 będzie W.Brytania?

Pierwszym bankrutem z grupy G8 będzie W.Brytania?

2009-04-28 15:03:01

Znany i opiniotwórczy w Azji dziennik gospodarczy „Asia Times” zastanawia się czy Wielka Brytania będzie pierwszym z krajów grupy G8 zmuszonym do ogłoszenia bankructwa.


Dziennik ten podkreśla, że Wielka Brytania znajduje się w największym od czasów II wojny światowej kryzysie gospodarczym, a działania rządu, zamiast ratować gospodarkę tylko ją pogrążają. “Wielka Brytania może pogrążyć się w długach i zostać odrzucona przez międzynarodową społeczność finansową szybciej niż jakikolwiek inny kraj z grupy G-8″ - podkreśla komentator dziennika.

Reklama ogólnosieciowaAzjatycki dziennik jest jednym z najpopularniejszych i prestiżowych serwisów w Azji. W komentarzu powołuje się on na ubiegłotygodniowy raport opublikowany przez Financial Times. Alarmował on  o drastycznym spadku cen państwowych obligacji i ogłoszonym przez rząd budżecie, z którego wynikało, że zadłużenie państwa w stosunku do PKB w przyszłym roku wzrośnie do 80 proc. w stosunku do 50 proc. obecnie.

Jak pisze komentator “Asia Times Online”, Wielka Brytania jest w wielu kategoriach grupy G-8 niechlubnym liderem. Jest jednym z pierwszych krajów, gdzie upadł duży bank (Northern Rock latem 2007), to pierwsza gospodarka, która weszła w rzeczywistą recesję. Także w Wielkiej Brytanii jako pierwszej bank centralny poparł międzybankowe pożyczki i agresywnie ciął stopy procentowe, a na dokładkę - to pierwszy kraj, który zaczął regularny dodruk pieniądza.

Komentator Asia Times w konkluzji artykułu parafrazuje słowa Winstona Churchilla: “Brytyjska gospodarka jest nieszczęściem zawiniętym w katastrofę w samym środku klęski, do której ktoś zgubił klucz”.

prasowe.com

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa