Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Wspólne śniadanie premierów Polski i Wielkiej Brytanii

Wspólne śniadanie premierów Polski i Wielkiej Brytanii

2009-04-28 15:03:20

Gordon Brown, szef brytyjskiego rządu, przybył we wtorek rano do stolicy Polski. Premier spotkał się już z Donaldem Tuskiem. Następnie odwiedzi prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Do spotkania premierów doszło w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Obaj panowie rozmawiali m.in. o grudniowej konferencji klimatycznej w Kopenhadze i o współpracy w Afganistanie. Został poruszony również temat o współdziałaniu w kształtowaniu nowego ładu politycznego w Unii Europejskiej po wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Premier Donald Tusk twierdzi, że Polska i Wielka Brytania podobnie patrzą na sprawy związane z UE, dzięki temu nasze relacje z Brytyjczykami są "znakomite".

Brown podziękował także Tuskowi za wkład polskiej społeczności zamieszkującej Wielką Brytanię "w rozwój naszego społeczeństwa i naszej gospodarki".

- Z dumą mogę powiedzieć, że Wielka Brytania była jednym z krajów najsilniej wspierających polskie członkostwo w NATO oraz w UE i chcę zapewnić, że wciąż jest i pozostanie jednym z najsilniejszych polskich partnerów w obydwu tych organizacjach - powiedział premier Wielkiej Brytanii.

Reklama ogólnosieciowa


Istnieje szansa, że premier Brown odwiedzi Polskę 1 września, kiedy to odbędą się uroczystości związane z II wojna światową.

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa