Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> LIFESAVER - polscy policjanci na drogach Yorkshire

LIFESAVER - polscy policjanci na drogach Yorkshire

2009-04-28 12:14:13

W ubiegłym tygodniu, przez cztery dni, policjanci ruchu drogowego z Warszawy, Kielc i Buska Zdroju pełnili służbę na drogach hrabstwa Yorkshire. Wspólnie z brytyjskimi policjantami w ramach projektu LIFESAVER patrolowali drogi, przeprowadzali kontrole drogowe i czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Zdarzało się im spotkać polskich kierowców, którzy byli mile zaskoczeni, widząc polskich policjantów.

Reklama ogólnosieciowa

Część międzynarodowego projektu LIFESAVER stanowią wspólne operacje europejskich policji ruchu drogowego. Polscy policjanci uczestniczą w wyjazdach studyjnych do innych krajów, gdzie biorą udział w działaniach kontrolnych na drogach, wymieniają doświadczenia z zakresu prawa drogowego oraz poznają rozwiązania stosowane przez inne policje podczas sprawowania nadzoru nad ruchem na drogach.

W ramach takiej wymiany czterech polskich policjantów, dwóch z Warszawy i po jednym z Kielc i Buska Zdroju, pełniło służbę w hrabstwie Yorkshire. Prowadzili kontrole drogowe w zakresie m.in. przekraczania prędkości czy niestosowania pasów bezpieczeństwa.

Zdarzało im się spotkać podczas pełnienia służby polskich kierowców, którzy zawsze byli zaskoczeni widokiem polskich policjantów na brytyjskich drogach.

Z tego co zauważyli nasi policjanci ich brytyjscy koledzy mają podobny sposób pełnienia służby, podobne problemy na drogach, a tamtejsi kierowcy popełniają podobne wykroczenia - przyczyny zdarzeń drogowych są również zazwyczaj takie same jak w Polsce. Tamtejsza policja drogowa czasem stosuje odmienne od naszych rozwiązania, ale część z nich być może uda się przenieść na polski grunt. Także brytyjscy policjanci byli zainteresowani funkcjonującymi w naszym kraju rozwiązaniami dotyczącymi ruchu drogowego.

źródło policja.pl/wp.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa