Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Komornik oszukiwał wierzycieli i dłużników

Komornik oszukiwał wierzycieli i dłużników

2009-04-27 21:53:08

Ponad 180 tysięcy złotych zarobił nielegalnie pewien komornik z jednej z kancelarii w Sosnowcu. Pieniądze zdobył zawyżając koszty egzekucyjne i swoich usług.

Według ustaleń ślaskiej policji mężczyzna ten zawyżał opłaty i koszty zastępstwa prawnego w prowadzonych postępowaniach egzekucyjnych. Tylko w jednej ze spraw nienależnie pobrał ponad 37 tys. zł tytułem opłaty.

 

Reklama ogólnosieciowa

- Na trop nieuczciwego komornika funkcjonariusze wpadli podczas analizy materiałów innego postępowania. Ustalili, że swoim działaniem 41-latek wyrządził szkodę wierzycielom i dłużnikom na łączną kwotę 186 tys. zł - mówi Adam Jachimczak z zespołu prasowego śląskiej policji. Teraz grozi mu za to do 8 lat więzienia.

Jak się okazuje – nie był to jedyny taki przypadek. W ciągu ostatnich dwóch lat śląscy policjanci zakończyli kilka podobnych śledztw dotyczących nieuczciwych komorników. Mechanizm działania oszustów był w każdym z przypadków podobny. Za egzekucję długów komornik obciążał płatników opłatami wyższymi niż pozwalało mu na to prawo, ale także zawyżał pobierane od wierzycieli opłaty i bezprawnie wystawiał im rachunki za bezskuteczne egzekucje.

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa