Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Polak jest kapitanem transportowca porwanego przez piratów

Polak jest kapitanem transportowca porwanego przez piratów

2009-04-27 21:53:40

Na porwanym przez piratów w sobotę (25 IV) niemieckim transportowcu zboża MV Patriot jest kapitanem jednostki jest Polak. Informację potwierdziło MSZ

O tym, że na niemieckim statku pod maltańską banderą jest Polak, już wczoraj informował Reuters. Dziś rzecznik prasowy MSZ Piotr Paszkowski, potwierdził tą informacje. Na pokładzie znajduje się też Ukrainiec oraz 15 Filipińczyków. Statek z Niemiec jest 14 statkiem uprowadzonym przez piratów kwietniu. Wczoraj piraci pojmali jednak 15 jednostkę - jemeński tankowiec, lecz komandosi z tego kraju po nocnej akcji uwolnili statek. Dwóch piratów zginęło podczas uwalniania.

Reklama ogólnosieciowa

 

Piraci wczoraj zaatakowali włoską jednostkę, lecz ochroniarze statku na atak piratów odpowiedzieli ogniem, łamiąc prawo morskie. Jednak dzięki decyzji ochroniarzy statek mógł popłynąć dalej.

Kapitan MV Patriot jest 8 Polakiem, który jest w niewoli piratów. Wcześniej zakładnikami terrorystów morskich byli dwaj marynarze statku Sirius Star, który jeden jest kapitanem supertankowca. 10 kwietnia uwolniono statek Bow Asir z 5 Polakami.

Wody w obrębie Półwyspu Somalijskiego i Kenii są jednymi z najniebezpieczniejszych na świecie. Wielokrotnie powtarzają się tu porwania statków handlowych przez współczesnych piratów. O znacznym stopniu niebezpieczeństwa, jakie czyha na statki na tym obszarze świadczy fakt, że marynarki wojenne kilku krajów, w tym USA, Wielkiej Brytanii i Rosji wysłały w ten rejon okręty wojenne. W 2008 roku somalijscy piraci zaatakowali około 110 jednostek, z których uprowadzili 42.

wikinews.org

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa