Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Polska -> Jak się bronić przed świńską grypą?

Jak się bronić przed świńską grypą?

2009-05-02 00:56:40


Od kilku dni dochodzą do nas niepokojące sygnały o kolejnych przypadkach świńskiej grypy, która szaleje w Meksyku, USA, Kanadzie i pojawia się w kolejnych rejonach świata. O tym, czym jest tajemniczy wirus, który zabił już ponad 100 osób, jak go rozpoznać i bronić się przed nim, mówi w rozmowie z Wirtualną Polską prof. Andrzej Zieliński, epidemiolog z Państwowego Zakładu Higieny.

Reklama ogólnosieciowa
Agnieszka Niesłuchowska: Czym jest wirus świńskiej grypy?

Prof. Andrzej Zieliński: To dziwny wirus, jakiego jeszcze nigdy nie było. Jest on zupełnie nową odmianą, który ma fragmenty czterech innych wirusów – ptasiego, ludzkiego, europejsko-azjatyckiego i świńskiego. Do tej pory zarówno wirus ptasiej, jak i świńskiej grypy rzadko szerzył się między ludźmi. Teraz okazało się, że w USA jest szereg przypadków zachorowań osób, które nie miały kontaktu ze świniami. Choć liczba przypadków śmiertelnych w Meksyku jest wysoka, to w USA sytuacja wygląda o wiele lepiej – tylko dwie z ośmiu pierwszych osób, u których rozpoznano świńską grypę, były leczone w szpitalu.

Wiecej w serwisie wp.pl

Oceń artykuł
(głosów: 12, średnia ocena: 2,8)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (2)
dana dana
Chodzę na basen, czy tam mogę się zarazić?
  • 2013-01-06 15:59
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
dana napisał(a):
Chodzę na basen, czy tam mogę się zarazić?

Zwracaj szczególną uwagę czy obok pod prysznicem nie kąpie się jakaś świnia, lub czy obok ciebie pływając nie pokasłuje nurkując jakiś knur.

A tak poważnie, myślę że ten cały zamęt z tym wirusem, to jak zwykle wyolbrzymiona propaganda, mająca na celu wpojenie w ludzi myśli, że koniecznie należy używać masowo szczepionek, za które płaci podatnik.
  • 2013-01-08 11:03
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa