Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Leicester [zmień miasto]

Leicester -> Udawał Bonda

Udawał Bonda

2009-04-27 11:16:35

posiedzi 2 lataposiedzi 2 lata
41-letni Michael Newitt został skazany przez sąd w Leicester na dwa lata więzienia za podszywanie się pod funkcjonariusza kontrwywiadu i posiadanie atrap broni palnej - donosi "Daily Mail".

Fantasta był tak bardzo przekonujący, iż za pracownika tajnych służb uważała go jego własna żona i policjanci, którym dopomógł w zatrzymaniu kierowcy prowadzącego samochód po pijanemu. Na własną rękę prowadził też dochodzenia.

Newitt posługiwał się kilkoma fałszywymi legitymacjami pracownika służb specjalnych i miał w zwyczaju kłaść się spać z atrapą broni palnej. Posiadał też policyjną pałkę, kajdanki i odbiornik radiowy przystosowany do policyjnych częstotliwości.

Reklama ogólnosieciowa

 

Zdekonspirował go policjant, gdy Newitt wbiegł na posterunek policji w miejscowości Hinckley, by przekazać zebrane "dane wywiadowcze" na temat handlarzy narkotykami. Podejrzenia policjanta wzbudziła legitymacja określająca funkcję Newitta: dowódca operacji specjalnych (ang. commander).

Na wiadomość o aresztowaniu, żona Newitta, Louise, powiedziała policji: "Uwięziliście niewłaściwego człowieka. Przecież mój mąż pracuje dla was".

Newitt zaczął podawać się za agenta kontrwywiadu, gdy jego firma instalująca systemy telekomunikacyjne popadła w kłopoty finansowe. W 2005 r. był nawet sądzony za długi i niewłaściwe prowadzenie ksiąg finansowych. Jego firma upadła.

W grudniu 2006 r., gdy właściciel portowego mola zagroził mu usunięciem jachtu za nieopłacenie postojowego, Newitt przysłał mu kopię ustawy o tajemnicy służbowej i państwowej. Za tajnego agenta podał się, gdy z powodu długów groziła mu konfiskata samochodu volvo.

"Mój klient miał kompleks niższości. Jedynymi ludźmi, którzy wierzyli jego zapewnieniom, że pracuje dla kontrwywiadu byli policjanci" - powiedział obrońca Newitta Gary Short.

"Literacka postać Jamesa Bonda stała się dla niego zupełnie realna" - powiedział jeden z policjantów.

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa