Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Zakaz palenia w miejscach publicznych

Zakaz palenia w miejscach publicznych

2009-04-23 13:11:08

Być może już od 2010 roku zostanie zaostrzony zakaz palenia papierosów w miejscach publicznych. Będzie obowiązywał w budynkach użyteczności publicznej, zakładach pracy i w autobusach.

Jak ujawnia „Dziennik” takie założenia zawiera nowy projekt Sejmu. Rygorystyczne przepisy będą również obowiązywać sklepy, gdzie sprzedawane byłyby wyroby tytoniowe. Takie sklepy nie mogłyby eksponować papierosów ani powiadamiać o możliwości ich zakupu. Nowy projekt popierany jest przez wszystkie kluby poselskie w Sejmie. Wszyscy posłowie są zdania, że należy dogonić zachodnie kraje Unii Europejskiej w przepisach ograniczających palenie papierosów.– To było nawet zabawne. Niektórzy działacze PO w kampanii wyborczej do parlamentu atakowali mnie, że chcę ludziom kaganiec zakładać i rzucać się im do gardeł za palenie. Tymczasem razem ze mną nad tym projektem od pierwszych dni pracowała ich koleżanka, obecna minister zdrowia – podkreślił Cymański w „Dzienniku”.

Projekt jest już na ukończeniu, został pozytywnie zaopiniowany przez rząd, zaś prace w komisji zdrowia dobiegają końca. Przegłosowanie projektu uchodzi za formalność.

Reklama ogólnosieciowa

Autor: Damian Mikszto
e-polityka.pl

Oceń artykuł
(głosów: 2, średnia ocena: 3)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa