Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Alkohol nie czyni kobiet piękniejszymi

Alkohol nie czyni kobiet piękniejszymi

2009-04-23 12:25:22

Nie jest prawdą, iż mężczyznom po kilku piwach kobiety wydają się atrakcyjniejsze - twierdzi dr psychologii Vincent Egan z uniwersytetu w Leicester, który opublikował swe badania w "British Journal of Psychology" - informuje onet.pl.

Według niego, pożądliwe łypanie wzrokiem na kobiety przez mężczyzn będących pod wpływem alkoholu nie ma wpływu na ocenę ich atrakcyjności, która zasadniczo nie różni się od oceny mężczyzn trzeźwych.

Zarówno mężczyźni trzeźwi, jak i będący pod wpływem alkoholu są w tym względzie równie niewyrobieni w smaku - uważa Egan.

Naukowiec z Leicester zwerbował 240 ochotników - kobiet i mężczyzn, którzy będąc w różnych fazach oddziaływania alkoholu oglądali zdjęcia kobiet pod kątem oceny ich atrakcyjności i wieku.

Wprawdzie będącym pod wpływem alkoholu kobietom niektóre twarze wydały się ładniejsze, jednak w przypadku mężczyzn takiej prawidłowości nie stwierdzono. Zdaniem dra Egana dowodzi to, że teoria, według której pijackie łypanie wzrokiem jest u mężczyzn wyrazem hołdu dla atrakcyjności kobiet, jest nieprawdziwa.

Reklama ogólnosieciowa


Ani w przypadku kobiet, ani mężczyzn spożycie alkoholu nie miało wpływu na zdolność oceny wieku. Zdaniem Egana sugeruje to, że alkohol nie powinien być okolicznością łagodzącą w sądowych sprawach o seks z nieletnią.

Psycholodzy z Leicester nie mają jasności, dlaczego kobietom pod wpływem alkoholu niektóre twarze wydają się ładniejsze. Tłumaczą to tym, że kobiety są uczciwsze w swych opiniach w tym względzie od mężczyzn.

onet.pl

Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa