Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Świat -> Polacy nie ucierpieli w trzęsieniu ziemi

Polacy nie ucierpieli w trzęsieniu ziemi

2009-04-06 13:37:38

Życiu czterech polskich studentów i księży przebywających we włoskim mieście L'Aquila nie zagraża niebezpieczeństwo - powiedział Wirtualnej Polsce Konsul Rzeczypospolitej Polskiej Jerzy Adamczyk. W środkowych Włoszech było trzęsienie ziemi o mocy 6,3 w skali Richtera i 100 słabszych wstrząsów wtórnych.


Obecnie kontakt z rejonem objętym tragicznym trzęsieniem ziemi jest utrudniony, a nawet wręcz niemożliwy. Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Rzymie, będąc w stałym kontakcie z ochroną cywilną i innymi instytucjami, monitoruje sytuację na bieżąco.

Księża polscy przebywający w tym rejonie również potwierdzili, że nie zagraża im żadne niebezpieczeństwo. Według świadków miasteczka leżące na prowincji L'Aquili uległy poważnym zniszczeniom.

Konsulat Rzeczpospolitej Polskiej otrzymał także informacje od 4 polskich studentów z Politechniki Gdańskiej, przebywających w tym czasie w L'Aquili. Polscy studenci mieszkali prawdopodobnie w akademiku studenckim na Via XX Settembre, który uległ kompletnemu zniszczeniu i runął nad ranem. Życiu 4 młodych Polaków nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Reklama ogólnosieciowaInformacje dla Polaków udzielane są pod numerami: 0039 06 362 04 308 oraz 0039 06 362 04 302.

Monika Zakrzewska
polonia.wp.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa