Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Wielka strzelanina pod Warszawą

Wielka strzelanina pod Warszawą

2009-03-31 14:05:32

Ponad 20 bandytów uczestniczyło w wielkiej strzelaninie, do której doszło w Markach pod Warszawą - dowiedział się serwis internetowy tvp.info. To była największa gangsterska bitwa w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy i niewykluczone, że jest to początek nowej wojny gangów. Zginął jeden z przestępców.

Do strzelaniny doszło w środę 18 marca w okolicach cmentarza w Markach. Spotkali się tam członkowie dwóch gangów: markowskiego oraz mokotowskieego. - Bandyci mieli omówić interesy. W rzeczywistości obie strony prawdopodobnie postanowiły zwabić konkurentów w pułapkę. I dlatego doszło do strzelaniny - opowiada jeden ze śledczych.

Bandyci zjechali na miejsce co najmniej dziewięcioma samochodami. Większość była uzbrojona. W czasie strzelaniny ranny został Tomasz W. ps. Króciak. Jego dwaj kompani wieźli go konającego do szpitala pryz ul. Szaserów, jednak ten po drodze zmarł.

Reklama ogólnosieciowaStrzelanina była największą gangsterską bitwą w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Policja obawia się eskalacji przemocy i nowej wojny gangów. Grupa markowska miała już zapowiedzieć odwet za śmierć Tomasza W. Policjanci stołecznego wydziały ds. terroru kryminalnego i zabójstw od kilku dni prowadzą intensywne śledztwo w sprawie strzelaniny.

Ujęcie uczestników potyczki spod cmentarza jest jednym z priorytetów warszawskiej policji. Grupy markowska i mokotowska zostały niemal doszczętnie rozbite w ostatnich dwóch latach. Czołowe postacie obu band są podejrzane o kierowanie zorganizowanymi grupami przestępczymi, porwania dla okupów, handel narkotykami, zlecanie zabójstw. Na wolności pozostało jednak wielu pomniejszych gangsterów - młodych, agresywnych i spragnionych zysków, którzy widzą swoją szansę na zdobycie pozycji liderów.

Rafał Pasztelański
tvp.info/wp.pl

Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (3)
Olo Olo
durne to?
  • 2010-06-03 18:32
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
Olo napisał(a):
durne to?


Nie tyle durne może, tylko przebiegłe moim zdaniem.
Po to są "nakrecani" obywatele kraju i nasączani takimi news-ami żeby obywatele wiedzieli że policji potrzeba więcej kasy, bo mamy kraj w którym jest niebezpiecznie.
To że policja ma zbyt mało pieniędzy mógł bym sie zgodzić.
Ale news tego typu mnie jakoś specjalnie "nie nakręca", ot następne przestępcze wydarzenie.
Z drugiej strony chyba dobrze że opinia publiczna wie na co są wydawane nasze pieniądze.
  • 2010-06-12 16:17
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
Pamiętacie strzelaninę w Milanówku?
Mój mąż z dziećmi tam pojechał na sanki. Przy tym spalonym później domu robił z dziewczynkami gwiazdy na śniegu. Naprawdę świetnie się bawili. Wrócił do domu, a kilka godzin później dowiedzieliśmy o całej akcji.
  • 2010-06-12 20:23
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa