Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Torbay [zmień miasto]

Torbay -> Polski gabinet dentystyczny

Polski gabinet dentystyczny

2009-03-31 10:19:27

 

PIOTR Antończak, polski biznesman od czterech lat mieszkający w Teignmouth, od zawsze był bardzo ambitny, entuzjastycznie nastawiony do swoich zawodowych projektów i nieustannie szukający nowych wyzwań.  Po osiągnięciu zawodowego sukcesu w Polsce, postanowił wraz z żoną Gosią spróbować swoich sił w Anglii. 

Reklama ogólnosieciowa


 Gosia, wykwalifikowana dentystka, dostała ofertę pracy w jednej z przychodni dentystycznych w Devon, tak jaki wielu polskich dentystów, którzy przyjechali do Anglii po 2004 roku aby wesprzeć tutejszą państwową służbę zdrowia, natomiast Piotr przeznaczył cały swój czas i energię na poszukiwaniu odpowiedniego miejsca na prowadzenie biznesu.  Pomimo iż jest on wykwalifikowanym inżynierem, pragnął wraz z żoną otworzyć gabinet dentystyczny. Okazja ku temu nadarzyła się, gdy Quay Health Centre w Torquay  poszukuje nowego właściciela.

Piotr z żoną, wraz z zaprzyjaźnionym małżeństwem Agatą i Krzyśkiem Cinkień, z którymi znali się już od dzieciństwa, jednak stracili kontakt na kilka lat i odnaleźli się ponownie dopiero w Anglii, postanowili założyć spółkę i przejąć gabinet.

"Spotkaliśmy się z Agatą i Krzyśkiem zupełnie przez przypadek tu, w Anglii, po tym jak nie widzieliśmy się przez kilka lat z tego powodu, iż studiowaliśmy w różnych miastach. Od momentu podjęcia decyzji o przejęciu gabinetu do otrzymania kluczy minęło zaledwie kilka miesięcy", mówi Piotr. "Ufamy sobie nawzajem i mamy taki sam cel, poza tym, wszyscy jesteśmy entuzjastycznie nastawieni do prowadzenia naszej przychodni."

Po skonstruowaniu biznes planu, cała czwórka zgłosiła się do banku z prośbą o pożyczkę: "Początkowo nieco sceptycznie podchodziliśmy do całej sprawy, ostrzegano nas, że obecnie banki niechętnie pożyczają pieniądze. Jednak dostaliśmy pożyczkę, tylko na podstawie naszego biznes planu i tego, jak się zaprezentowaliśmy, jakimi jesteśmy ludźmi".

Był to dla nich kolejny dowód, że biznes ma szansę na powodzenie: "Jak wiadomo, banki obecnie niechętnie podejmują jakiekolwiek ryzyko, tak więc - nasz pomysł na prowadzenie gabinetu jest chyba odpowiedni, skoro bank nam na tyle zaufał, aby pożyczyć pieniądze" - dodał Piotr.

Kiedy przyjechałam do Park Hill Dental Surgery na rozmowę z Piotrem,

zauważyłam, że przychodnia przechodzi gruntowną przebudowę.  Sam Piotr nie tylko nadzoruje prace, lecz również bierze w nich udział - przeprosił, że nie  jest ubrany 'na służbowo, w garniturze', ale, jak sam mówi: "W gabinecie trzeba całkowicie zmienić podłogi, jeśli chcemy, aby miał on wystrój i standard typowy dla gabinetu szpitalnego lub klinicznego.  Okazało się, że o wiele taniej jest zakupić materiały i samemu podjąć się pracy, niż zatrudniać odpowiednią ekipę."

Pozostałe gabinety szczycą się najnowocześniejszym sprzętem; zamierzeniem Piotra i jego wspólników jest zapewnienie możliwie jak najwyższego standardu leczenia pacjentów.

Zapytany, czy nie obawiał się przejęcia przychodni w czasach kryzysu gospodarczego, Piotr odpowiada: "W obecnych czasach tylko najlepsi mają szansę na powodzenie.  Dlatego zamierzamy stać się jedną z najlepiej wyposażonych przychodni w okolicy, z najnowocześniejszym sprzętem i najlepszym standardem leczenia.  Zadowolenie pacjentów jest naszym przewodnim celem. Wierzymy, że jeśli będą oni zadowoleni z opieki, jaką ich otaczamy, będą nam wierni. Poza tym, niezależnie od sytuacji na rynku, ludzie zawsze będą potrzebowali dentysty. W czasach kryzysu gospodarczego co może być lepszą inwestycją niż własne zdrowie? Naszej przychodni gorsza sytuacja ekonomiczna w tym kraju może zatem raczej pomóc niż zaszkodzić.''

Park Hill Dental Surgery znajduje się w centrum Torquay przy ulicy 3 Park Hill (naprzeciw Rainbow Funhouse)  i, jak mówi Piotr, "oferuje najwyższy standard opieki lekarskiej, w zrelaksowanej i niemalże domowej atmosferze, zarówno pacjentom z NHS jak i prywatnym".

 

Piotr jest entuzjastyczne nastawiony do zarządzania przychodnią: "Naszym zamierzeniem jest oferować pacjentom z NHS taki sam standard leczenia, jakiego oczekiwaliby oni w prywatnej przychodni". Przychodnia to prawdziwie wielonarodowy zespół - polscy i szwedzcy dentyści, polski GP, angielskie asystentki i obsługa administracyjna.

Wszyscy pracownicy, począwszy od asystentek i recepcjonistek, na dentystach skończywszy, także nieustannie poszerzają swoją wiedzę biorąc udział w wielu kursach i szkoleniach.

Przychodnia zaprasza wszystkich nowych pacjentów, zarówno z NHS jak i

prywatnych.  Aby zarejestrować się, zadzwoń pod numer 01803 380090, lub napisz email  

Oceń artykuł
(głosów: 9, średnia ocena: 1,6)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa