Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Wracać... ale z głową

Wracać... ale z głową

2009-03-22 23:27:29

Zmiana taktyki polityków z Katowic może okazać się bardziej skuteczna niż dotychczasowe nawoływanie Polaków do powrotu do kraju. Wyjątkowa duża frekwencja zapewne uszczęśliwiła zarówno delegacje z Polski jak i organizatorów projektu "12 miast" - Poland Street Katowice są już trzecim miastem, które zaprezentowało się w Londynie.

Jakie są możliwości na Śląsku?

Inwestycje w rożne przedsięwzięcia, kupowanie nieruchomości, bądź wyjście z własną propozycją na firmę to jedne z kilku pomysłów jakie przedstawiono na spotkaniu. Reprezentanci katowickich firm mówili w jaki sposób mogą wspomóc przedsięwzięcia biznesowe a prezydent Piotr Uszok zapewniał, ze miasto bardzo zmieniło się pod względem ekonomicznym i ekologicznym.

Polak na obczyźnie może mieć "firmę na odległość" - przekonywał Andrzej Górak. Inkubator Gospodarki Społecznej wspiera rozwój przedsiębiorczości w Katowicach i w okręgu sąsiadujących 13. zaprzyjaźnionych miast. Duża strefa ekonomiczna w mieście jest szansą na skorzystanie z ulg przy rozpoczynaniu działalności i szybkiego rozwoju w najbardziej pożądanych w regionie branżach.

Reklama ogólnosieciowaPrezydent powiedział jak jest

Wiele projektów rozbudowy i modernizacji wróży metamorfozę miasta. - Kompleksy mieszkaniowe i biznesowe są już widoczne, a będzie ich dużo więcej – zapowiedział prezydent Miasta, który nie krył też minusów.

- Dworzec czeka przebudowa, jest w złym stanie, ale projekt, który zostanie zrealizowany zmieni go nie do poznania. Pozbądźmy się kompleksu brudnych i zanieczyszczonych Katowic, to już nie to samo miasto – powiedział prezydent.

Wojsko już tylko zaprasza

Wojsko Polskie miało również swojego przedstawiciela sierżanta Zbigniewa Sieradzy, który zachęcał do wstąpienia do zawodowego wojska, które oferuje płace powyżej 2,500 zł brutto z dodatkami i socjałem. Sierżant dodał, ze wszyscy mężczyźni, którzy "umknęli" służbie wojskowej zostali przeniesieni do tzw. rezerwy poborowej i nie muszą się obawiać żadnych represji z tej przyczyny.

12 miast - Wracać ..ale z głową – najlepiej pełną pomysłów bez względu na to, co chcemy robić. Nie bójmy się pytać, mówią organizatorzy i zachęcają delegaci przybyłych dotąd miast Polski. Projekt zainicjowany przez stowarzyszenie Poland Street nie powinien być upraszczany do nieprzemyślanego nawoływania Polonii do powrotu. Inicjatywa zbliża biznesowe środowiska obu krajów, a zaciekawiony emigrant ma szansę skonfrontować prawdę z fikcją rzeczywistości w kraju.

Poland Street zaprasza na kolejne spotkanie z Bydgoszczą 25 kwietnia. Na pytanie "Wracać czy nie wracać?" każdy musi sam sobie odpowiedzieć. Natomiast inwestowanie w kraju, do którego chcemy w przyszłości powrócić jest kolejną alternatywą, być może lepszą niż sam powrót.

Artur Skupieński
Radio Orla/wp.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa