Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Nauka -> Ukazał się system PCLinuxOS 2009

Ukazał się system PCLinuxOS 2009

2009-03-21 14:09:53

Miesiąc po upublicznieniu ostatniej wersji beta twórcy linuksowej dystrybucji PCLinuxOS 2009 zaprezentowali jej finalne wydanie. W skład systemu wchodzą następujące komponenty i aplikacje: jądro 2.6.26.8, KDE 3.5.10, OpenOffice 3.0, Firefox 3.0.7 i Thunderbird 2.0.0.14. Programiści zrezygnowali z włączenia pulpitu KDE 4.2 jako standardowego środowiska graficznego, ponieważ w porównaniu z gałęzią 3 nie obsługuje on jeszcze wielu funkcji. KDE 4 daje się jednak opcjonalnie zainstalować za pośrednictwem dystrybucyjnych repozytoriów.

Twórcy PCLinuxOS za główny cel podczas prac nad swoją odmianą Pingwina obrali przede wszystkim szeroko rozumianą przyjazność dla użytkownika. Wśród znajdujących się w Sieci pakietów źródłowych znajdziemy ogromną liczbę narzędzi multimedialnych i kodeków. System jest oferowany w postaci płyty Live CD, z której jednak można zainstalować OS na dysku twardym komputera. Jednak zanim zdecydujemy się wgrać go przy użyciu graficznego instalatora, będziemy mogli dokładnie przetestować tę odmianę Pingwina. W dziale Download na stronie projektu znajduje się lista serwerów lustrzanych, z których możemy pobrać oprogramowanie.

Reklama ogólnosieciowa

 

Oprócz wydania 2009 gotowy jest także rozwijany przez społeczność programistów wariant systemu PCLinuxOS, w którym zamiast pulpitu KDE zastosowano środowisko GNOME w wersji 2.24.3.

(fot. PCLinuxOS)

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa