Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Bezrobotni Anglicy chcą pracować u Polaków

Bezrobotni Anglicy chcą pracować u Polaków

2009-03-19 14:44:48

Bezrobotni Brytyjczycy zapowiedzieli protest przed urzędem pracy w Chatham. Zatrudnieni wcześniej w sektorze budowlanym pracownicy będą się domagać miejsc pracy w dwóch polskich firmach współpracujących z francuskim Alstomem - informuje Goniec.com.

Protestujący będą walczyć o pracę w opolskiej firmie Remak i katowickiej ZRE. Brytyjczycy chcą, aby te firmy zatrudniły ich przy budowie elektrowni w Grain, której głównym wykonawcą jest Alstom. Obawiają się, że 450 wakatów zostanie obsadzonych imigrantami, a lokalni pracownicy po raz kolejny staną się ofiarami dyskryminacji.

Reklama ogólnosieciowa

 

Według protestujących Polacy nie biorą w ogóle pod uwagę podań o pracę lokalnych mieszkańców.

W ubiegłym tygodniu związek zawodowy Unite zażądał od obu firm wyjaśnień co do wynagrodzeń, jakie otrzymują na miejscu polscy pracownicy. Według umów, do których dotarli związkowcy, otrzymują oni 10,01 funta za godzinę pracy. Tymczasem według krajowego porozumienia należy się im 14 funtów za godzinę.

Francuski Astom chce uniknąć konfliktu i zażądał od podwykonawców wyjaśnień co do wysokości wynagrodzeń i zaznaczył, że nie będzie pozwalał na łamanie prawa dot. płacy i warunków pracy - informuje Goniec.com.

źródło informacji: INTERIA.PL

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa