Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Nieprawidłowości w biurach poselskich

Nieprawidłowości w biurach poselskich

2009-03-17 12:43:58

Sejmowi wizytatorzy odwiedzili już 136 biur parlamentarzystów. Ponad 30 proc. popełnia błędy w prowadzeniu dokumentacji finansowej. Jedno z nich ukarano wstrzymaniem finansowania.

„Finansowanie biura wstrzymano posłowi Tomaszowi Dudzińskiemu z PiS, który na czas nie dostarczył rozliczenia z prowadzenia swoich biur poselskich. Dlatego Prezydium Sejmu zakręciło kurek z pieniędzmi” – podaje RMF FM.

„Pieniądze na prowadzenie biura poselskiego muszą być wydawane w zgodzie z przepisami. Wyciągane są konsekwencje np. w postaci zatrzymania finansowania biura. Tak zdarzyło się” – potwierdził Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Reporter RMF FM dowiedział się także, iż poseł Dudziński już dostarczył odpowiednie dokumenty i może liczyć na następną transzę pieniędzy.

Reklama ogólnosieciowa

Posłowie mają najwięcej problemów z dokumentacją finansów. Są to takie błędy jak np. brak pisemnej akceptacji posła na dokumentach, brak zatwierdzenia lis płac w biurach. Zdarza się również bardzo często, że posłowie podpisują zbyt długie u mowy najmu lokali. Ponadto niektórzy posiadali w dokumentacji jedynie paragony zamiast faktur, jednak najbardziej rażący jest przypadek pięciu posłów, którzy (mimo zakazu) pokrywali z kasy swojego biura poselskiego noclegi poza domem.

Autor: Małgorzata Podstawka
e-polityka.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa