Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> O mieście -> Angielska Riwiera - podstawowe informacje.

Angielska Riwiera - podstawowe informacje.

2009-03-16 23:54:05

port w Torquayport w Torquay

Reklama ogólnosieciowa

 Torquay - miasto, z którego pochodziła Agata Christie- największe z trzech miast tworzących Rivierę - jest także najbardziej 'trendy' - oferuje bogate życie nocne, mnóstwo eleganckich restauracji, barów, pubów,  a także centrum handlowych, malutkich sklepików, oferujących w zasadzie wszystko - od nadmorskich pamiątek po sukienki Diora!  Latem, jeżeli dopisuje pogoda, na plażę warto wybrać się już wczesnym rankiem, potem może być za późno na znalezienie miejsca!  Wszystkie okoliczne kawiarnie i puby, z których wiekszość oferuje tarasy widokowe lub przynajmniej wystawia stoliki na zewnątrz, są również oblegane przez turystów.  Torquay słynie z prześlicznej okolicy portowej, piaszczystych plaż, malowniczych, czerwonych cliffów, egzotycznych ogrodów i parków otaczających zatokę Tor.   Palmy, elegancko utrzymane ogrody, latem oświetlone tysiącami lampek, tworzą niesamowitą atmosferę, relaksujacą i magnetyzujacą zarazem… Śpiew mew, odgłosy dochodzące z portu, szum fal, zapach wody morskiej - od nich naprawdę łatwo się uzależnić.

Paignton to z kolei ulubione miejsce wypoczynku rodzin - oferuje długie, piaszczyste plaże, wesołą i kolorową atmosferę, którą tworzą arkady rozrywki, maleńkie sklepiki, molo, coroczne imprezy typu Regaty, karnawał, pokazy sztucznych ogni, Tydzień dla Dzieci, czy koncerty na wolnym powietrzu.  Bezpieczne plaże, wiele atrakcji, z których niektóre są otwarte przez caly rok (kolej parowa z Paignton do Dartmouth, czy chociażby największe w Devon Zoo), a także liczne restauracje, kawiarnie, puby, z których większość chętnie obsługuje tych młodszych klientów, sprawiają, że rodzinne wakacje w Paignton zawsze należą do niezapomnianych.  Paignton to jednak nie tylko miasto odpowiednie dla rodzin z dziećmi - oferuje ono również bogate życie nocne, z wieloma pubami z letnimi tarasami nad samym morzem, trzema nocnymi klubami i niezliczoną ilością mniejszych, tradycyjnych angielskich pubów i gospód.

Życie w Brixham z kolei skupia się w okolicach portu - jednego z najbardziej aktywnych portów rybackich w całej Anglii.  Miasto to jest najbardziej popularne wśród starszych turystów, których urzekają malownicze, wąskie uliczki, szlaki spacerowe, skały i cliffy, parki, a także – mnóstwo sklepików z pamiątkami, kawiarenek, oferujących między innymi słynne Devon Cream Tea, a także fast-foodów, w których można kupić najświeższe fisz and czips, czy kanapki z białym mięsem kraba. Wycieczki statkiem po Zatoce, kolorowe domki, bogactwo morskiego ptactwa, malarze i artyści tworzący w okolicach portu, specyficzny zapach morza tworzą specyficzną, malowniczą atmosferę. 

Oceń artykuł
(głosów: 4, średnia ocena: 3,8)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa