Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Ambasador: na Wyspy przyjeżdża znacznie mniej Polaków

Ambasador: na Wyspy przyjeżdża znacznie mniej Polaków

2009-03-16 11:01:16

Pierwszy raz w polonijnym radiu w Wielkiej Brytanii pojawiła się Pani Ambasador RP w Londynie Barbara Tuge-Erecińska. Była to jedna z tych szans, kiedy nasi słuchacze mogli poznać bliżej tak znaczącą postać polskiej sceny dyplomatycznej.


Pojawienie się Pani Ambasador w studiu angielsko-polskiego radia w Londynie to na pewno pozytywny sygnał dla całej Polonii. Ostanie spotkania polonijnych organizacji w UK na czele ze Zjednoczeniem Polskim są zwiastunem organizacji i mobilizacji emigrantów na różnych płaszczyznach życia. Polska ambasada RP w Londynie jest również uczestnikiem, łącznikiem i doradcą w tym wydarzeniu.

- Przyznaję, że ilość Polaków przyjeżdżających do Wielkiej Brytanii w ostatnim roku znacznie się zmniejszyła w porównaniu do lat poprzednich. To może być spowodowane spadkiem wartości funta w stosunku do złotówki. Polskie rodziny zapewne zostaną tutaj dłużej zapewniając swoim dzieciom edukację - powiedziała w radiu ORŁA.fm Ambasador RP w Londynie pani Barbara Tuge-Erecińska

Pani Ambasador urodziła się i wychowała w Gdańsku. Ukończyła kurs kultury i języków skandynawskich, po czym została poproszona o reprezentowanie naszego kraju w Szwecji zaraz po przełomie politycznym w 1991 roku. Bez większego przygotowania i doświadczenia udało jej się skutecznie zorganizować pracę ambasady w Szwecji i promować polska kulturę w krajach skandynawskich.

Reklama ogólnosieciowa


Po 19 latach dyplomacji jej kolejnym miejscem pracy stał się Londyn, gdzie reprezentuje i promuje polską kulturę.

- Zamierzamy rozpocząć wiele bardzo ważnych przedsięwzięć, zestawienia spotkań w różnych miejscach w Wielkiej Brytanii pod nazwą Rok Polski promujących rodzimą historię, kulturę, przemysł, zachęcających obcokrajowców do wizyty w naszym kraju a biznesmenów do inwestowania - opowiadała Ambasador RP w Londynie w programie London Bridge Georga Matlocka w ORŁA.fm

Posłuchaj całej rozmowy z Panią Ambasador RP w Londynie na stronie Radia ORŁA.fm.

Lata spędzone za granicą sprawiły, że Pani Ambasador świetnie włada kilkoma językami, co w znacznym stopniu ułatwia pracę w dyplomacji. - Chciałabym jednak służyć Polsce, będąc w niej - dodała.

Artur Skupieński
Radio Orla / wp.pl

Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Write captcha code*

Username:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa