Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Leicester [zmień miasto]

Leicester -> Już pięciolatki będą się uczyć o seksie

Już pięciolatki będą się uczyć o seksie

2009-03-13 14:57:21

Hrabstwo Leicestershire wprowadza obowiązkową edukację seksualną dla pięciolatków. Do 2010 roku, nakaz obejmie szkoły w całej Anglii. Wejście kontrowersyjnych przepisów w życie przyspieszono po głośnej sprawie 13-latka, który został ojcem - informuje onet.pl.


Do tej pory dzieci w Anglii zaczynały uczęszczać na zajęcia z edukacji seksualnej w wieku 11 lat. Jednak szokujące doniesienia o 13-letnim ojcu sprawiły, że już wkrótce dzieci będą uczyć się o tych sprawach już w wieku pięciu lat.

Jak pisze onet.pl, na początek, o kwestiach związanych z seksualnością uczyć się będą pięciolatki w około 25 procentach szkół podstawowych na terenie hrabstwa Leicestershire, od września 2010 roku już w całym kraju.

Ze względu na bardzo młody wiek, dzieci początkowo uczone będą wiadomych kwestii tylko w zarysie, szczegółowo temat będzie zaś omawiany od 11 roku życia.

- Przypadek 13-latka przypomina wiele nastoletnich ciąż, jakie mamy w Leicester – z tego powodu wprowadzamy te zmiany wcześniej niż inne hrabstwa - tłumaczy Linda Jagger, dyrektorka jednej ze szkół w hrabstwie.

Reklama ogólnosieciowa

.

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa