Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Świat -> Chiny: Dalajlama musi zmienić stanowisko

Chiny: Dalajlama musi zmienić stanowisko

2009-03-13 14:45:59

Chiński premier Wen Jiabao, podczas konferencji prasowej zadeklarował, że jest gotowy rozmawiać w Tybetańskimi wysłannikami. Warunkiem jest jednak zmiana stanowiska samego Dalajlamy. Zdaniem Wen Jiabao obecnie Dalajlama jest wykorzystywany przez Zachód.

W trakcie konferencji premier poinformował dziennikarzy, że sytuacja w Tybecie jest stabilna i spokojna. Podkreślił, że chińskie prawo gwarantuje przestrzeganie praw człowieka w Tybecie, a "spokój w Tybecie i jego bieżący postęp potwierdzają, że przyjęty kierunek polityki jest poprawny" - podaje serwis tvn24.pl.

W związku z przypadającą 10 marca 50. rocznicą wyemigrowania Dalajlamy do Indii, Europejski parlament zwrócił się do Pekinu o ponowne przystąpienie do rozmów w sprawie przyznania Tybetowi rzeczywistej autonomii. Podczas głosowania nad treścią apelu, wielu eurodeputowanych miało tybetańskie flagi. Tekst apelu został poparty 338. głosami, przeciw było 131, wstrzymało się 14.

W latach 1950-51 Tybet został zajęty przez Mao Zadeonga. W 1959 roku wybuchło tam powstanie antychińskie, które zostało krwawo stłumione, a Dalajlama wraz z 80 tys. tybetańskich uchodźców wyemigrował do Indii.

Reklama ogólnosieciowa

Autor: Kinga Marciniak
e-polityka.pl
fot wikipedia

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa