Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Brytyjska lewica chce być bliżej Polonii

Brytyjska lewica chce być bliżej Polonii

2009-03-11 13:23:26

Polacy powinni uczestniczyć w życiu politycznym Wielkiej Brytanii, zasługują na to prawo poprzez ciężką pracę i jej rezultaty, które wnoszą w wiele różnych sfer tutejszego życia - powiedzieli szef MSZ David Miliband i minister stanu ds. Europy Caroline Flint.

Labour Friends of Poland (Przyjaciele Polski z Partii Pracy) to nowa inicjatywa, która ma szansę stać się formą dialogu i współpracy polskich organizacji społecznych z tą partią. Wiceprzewodniczący LFP poseł Alan Whitehead zachęcał przybyłych na spotkanie przedstawicieli organizacji i firm polskich do szerzenia proeuropejskiego działania. Nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego będą szansą na powstrzymanie przeciwnych integracji prawicowych ekstremistów.

Reklama ogólnosieciowa

 


Minister Stanu ds. Europy podkreśliła wkład Polaków w rozwój brytyjskiej gospodarki, który jest niepodważalny - 47 tys. firm założonych przez tutejszą Polonię. Ten fakt jest zupełnie poza uwagą brytyjskich mediów.

Kilku przedstawicieli brytyjskiego rządu obecnych na spotkaniu podkreśliło pozytywne symptomy integracji Polonii ze społecznością rdzenną. - Polacy winni pamiętać, że W.Brytania to kraj tolerancji i dzięki tej tolerancji będą mogli powiedzieć, że to dobre miejsce do życia. Polacy, którzy osiedlili się w UK przed wielu laty są takiego zdania i szanują brytyjską tradycję. Następuje moment przełomowy dla Polonii, mianowicie ruch w stronę integracji na szczeblu nie tylko społecznym, ale także politycznym - powiedział Tony Lloyd, przewodniczący Parlamentarnej Partii Pracy.

- Myślę, że powinniśmy okazać pewną wdzięczność dla tej partii, bo jest proeuropejska i dzięki niej Polacy mogą dziś tu legalnie pracować - zaznaczył Wiktor Moszczyński (Zjednoczenie Polskie). Podobnego zdania jest Andrzej Tutkaj działający także w Zjednoczeniu: - Partia Pracy najbardziej broni polskich interesów i działa na rzecz Polaków.

Marek Lazarowicz poseł parlamentu brytyjskiego z Partii Pracy jest zadowolony z dużej dynamiki kontaktów polskich organizacji z brytyjskimi: - Podobnych spotkań jest coraz więcej a ich ranga urasta do najwyższej, to bardzo ważne, cieszymy się że dialog z Polakami jest tak dobry i prowadzony na różnych poziomach, dotyczący różnych spraw i interesów.

Sponsorami spotkania w Izbie Gmin były polskie organizacje i firmy prywatne działające na rynku brytyjskim.

Artur Skupieński
Radio Orla/wp.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa