Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Świat -> Strzelanina w niemieckiej szkole; sprawca nie żyje

Strzelanina w niemieckiej szkole; sprawca nie żyje

2009-03-11 13:19:29

Do 15 wzrosła liczba ofiar sprawcy strzelaniny w szkole średniej w Winnenden, na południowym zachodzie Niemiec. Jest też wielu rannych. Do budynku szkoły wkroczył uzbrojony mężczyzna i zaczął strzelać na oślep. Sprawca nie żyje. Zginął w wymianie ognia z policjantami. Wcześniej media podawały, że napastnik popełnił samobójstwo.

W strzelaninie w szkole zginęło co najmniej 12 osób, w tym prawdopodobnie troje nauczycieli i dziewięcioro uczniów. Kolejna ofiara zginęła w pobliskiej klinice, gdzie również słyszano strzały. W trakcie wymiany ognia między zamachowcem a policją zginąć miało także dwóch przechodniów.

Według niemieckiego serwisu bild.de mordercą był 17-letni były uczeń Tim Kretschmer, który strzelał na korytarzach i w salach na oślep. Rodzice mordercy kolekcjonują broń, mają w domu 18 sztuk różnego rodzaju pistoletów. Matka chłopaka została zatrzymana przez policję; będzie przesłuchiwana.


Do strzelaniny doszło ok. godziny 9.30. Według relacji świadków zdarzenia sprawca, ubrany w czarny uniform wtargnął do jednej z klas i bez słowa zaczął strzelać na oślep.

Policja zablokowała teren wokół szkoły. Sprawca zdołał się jednak przedrzeć przez policyjną blokadę i uciec. Agencja dpa podała, że w trakcie pościgu zostało rannych dwóch funkcjonariuszy.

Winnenden to 27-tysięczne miasto, położone około 20 km na północny wschód od Stuttgartu.

Reklama ogólnosieciowaDo podobnej tragedii jak w Winnenden doszło w kwietniu 2002 roku w gimnazjum w Erfurcie. Były uczeń zastrzelił wówczas 16 osób.

wp.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa