Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Komornik na kontach Polskiego Radia

Komornik na kontach Polskiego Radia

2009-03-04 12:23:26

Jak informuje "Wirtualna Polska", komornik zabezpieczył na koncie Polskiego Radia ponad 17,5 miliona złotych na rzecz TP EmiTel - spółki dysponującej nadajnikami sygnału radiowo-telewizyjnego. TP EmiTel pozwał w zeszłym roku Polskie Radio za niezapłacone faktury. Ówczesny prezes PR utrzymywał, że nie płaci, aby odebrać od TP EmiTel nadpłatę, jaka powstała w rozliczeniach między spółką a Polskim Radiem.

Zabezpieczenie wielomilionowej sumy jest konsekwencją wyroku sądowego z końca lutego. Proces został wytoczony przez spółkę zależną Telekomunikacji Polskiej w celu odebrania należności za niezapłacone faktury. Polskie Radio płaciło samowolnie 40% mniej za każdą fakturę EmiTela. Ówczesny prezes Polskiego Radia, Krzysztof Czabański tłumaczył, że w ten sposób chce odebrać nadpłatę, jaka powstała jego zdaniem w rozliczeniach między PR i EmiTelem w latach 1996-2006.

Rzekoma nadpłata ma, zdaniem Czabańskiego, wynikać z decyzji prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który w 2005 r. stwierdził, że TP EmiTel wykorzystał pozycję dominującą na rynku i różnicował stawki dla różnych nadawców, zawyżając je dla nadawców publicznych.

Reklama ogólnosieciowa


We wrześniu Andrzej J. Kozłowski, dyrektor biura strategii Emitela, mówił dla "Pulsu Biznesu", że nie ma żadnych podstaw prawnych, by Polskie Radio mogło obniżać sobie opłaty i żądać jakiejkolwiek rekompensaty.

"Gazeta Wyborcza" cytuje wypowiedź przedstawicieli EmiTela, którzy zapowiadają, że spółka, mimo roszczeń względem Polskiego Radia, nie przerywa nadawania sygnału PR w dbałości o interes publiczny i chcąc zapewnić wszystkim dostęp do radia publicznego.

Jak poinformowała Wirtualną Polskę rzeczniczka Polskiego Radia Agata Broda, zarząd spółki zamierza odwołać się od wyroku. - Zamrożenie pieniędzy na koncie jest dla Polskiego Radia sytuacją bardzo niekorzystną, dlatego naszym następnym krokiem będzie zaskarżenie tej decyzji. W chwili obecnej powstaje odpowiedni dokument - powiedziała WP Broda.

wp.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa