Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Świat -> Stany Zjednoczone zrezygnują z tarczy?

Stany Zjednoczone zrezygnują z tarczy?

2009-03-03 23:09:10


Barack Obama w tajnym liście do rosyjskiego prezydenta zaoferował, że jego rząd zrezygnuje z umieszczenia tarczy antyrakietowej, o ile Rosja pomoże Stanom Zjednoczonym zapobiec uzbrojeniu Iranu w rakiety dalekiego zasięgu.

Jak donosi "New York Times", list został wręczony trzy tygodnie temu w Moskwie przez wyższych przedstawicieli amerykańskiej administracji. Propozycja ma być przekonywującą zachętą dla Rosji w kwestii utworzenia wspólnego frontu przeciw Iranowi.

Rosyjski rząd nie odpowiedział jeszcze na ofertę Obamy, ale zapowiedziano, że minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow będzie miał coś do przekazania na temat tarczy sekretarz stanu Hillary Clinton w czasie rozmowy zaplanowanej na piątek.

Reklama ogólnosieciowa

„Zmartwiło to Polskę i Republikę Czeską, których przywódcy zainwestowali polityczny kapitał w podpisanie umów o współpracy w zakresie obrony rakietowej pomimo opozycji w kraju” – pisze "New York Times".

Polska ma jednak otrzymać obronne rakiety krótkiego zasięgu Patriot, przewidziane osobną umową z USA, mimo ewentualnej rezygnacji USA z tarczy. Poinformował Radosław Sikorski w czasie wizyty w Waszyngtonie. Polski minister nazwał doniesienia prasowe „anonimowymi spekulacjami”

Autor: Małgorzata Podstawka
e-polityka.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa