Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Posłowie zadłużeni w Sejmie na 3,6 mln złotych

Posłowie zadłużeni w Sejmie na 3,6 mln złotych

2009-03-02 11:54:54

Jak wynika z informacji podanych przez „Rzeczpospolitą”, od początku tej kadencji posłowie z sejmowej kasy wzięli już pożyczki na łączną kwotę 3,6 milionów złotych.

Szef Biura Prasowego Sejmu Krzysztof Luft przypomina, że „pożyczka nie jest żadnym poselskim przywilejem. Utworzenie takiego funduszu to obowiązek każdego pracodawcy”.


Sejmowe pożyczki mają to do siebie, że są nisko oprocentowane. Niektórzy politycy przyznają nieoficjalnie, że zdarzają się tacy, co biorą taką pożyczkę, by szybciej spłacić komercyjny kredyt. Bywało też, że poseł zarabiał na pożyczce, lokując ją na koncie, którego oprocentowanie było dużo wyższe niż sejmowe odsetki.

 

Reklama ogólnosieciowa

Parlamentarni politycy na remont mieszkania lub domu mogą dostać 20 tys. zł. Na budowę lub kupno mieszkania – 25 tys. zł. Na pożyczkę, by kupić mieszkanie, częściej decydowali się działacze PO, na remont zaś posłowie partii Jarosława Kaczyńskiego. Rzadziej zapożyczali się politycy Lewicy i PSL. W obu największych partiach pozostaje zadłużonych z sejmowej kasy ok. 40 proc. działaczy.

Autor: Kamil Świętoń
e-polityka.pl

 

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa