Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> BLIŹNIĘTA - Jaki dyrektor i podwładny?

BLIŹNIĘTA - Jaki dyrektor i podwładny?

2009-02-27 23:19:35

BLIŹNIĘTA     (22 maja - 20 czerwca)

 

Pan dyrektor Bliźniak to człowiek o zmiennych nastrojach i humorach. Nigdy nie wiadomo, którą nogą nazajutrz wstanie z łóżka. Jego dyrektorskie kwalifikacje są w zasadzie wspaniałe: szeroki horyzont, błyskawiczna orientacja, trzeźwe, beznamiętne podejście do zagadnień, żadnych uprzedzeń. Lecz przez dłuższy czas na tym samym stanowisku Bliźniakowi na ogół trudno wytrzymać. Ponosi go niepokój wewnętrzny oraz ruchliwość umysłowa i fizyczna.

Znając siebie, Bliźniak szczególnie starannie dobiera sobie współpracowników -- specjalistów, rozpracowujących pomysły szefa. Jemu bowiem brak cierpliwości na to, aby mozolnie analizować problemy.

Reklama ogólnosieciowa

Wśród kilkudziesięciu prezydentów USA, tylko John F. Kennedy miał słońce w znaku Bliźniąt. Swą motoryczną ruchliwość rozładowywał, kiwając się w bujanym fotelu. Pan dyrektor Bliźniak nie ma uprzedzeń do nikogo i do niczego. To mu pozwala mieć beznamiętny i bezstronny osąd w wypadkach, kiedy inni nie mogą spać z podniecenia. Tylko nieliczne Bliźnięta mają ambicje zajmowania uciążliwych, czołowych stanowisk. Większość zadowala się pozycjami drugoplanowymi.

Dyrektorzy ze znaku Bliźniąt bywają lubiani, bo ich ideałem jest harmonia i zgoda. Bliźniaka łatwiej sobie ująć dobrym dowcipem, niż żaleniem się. Jego receptywność na dowcipy jest niezrównana, ale ma się rozumieć tylko na humor najwyższej klasy. Żarty z dziedziny świniologii u Bliźniaków raczej powodzenia nie mają. Pamiętajmy o tym.

Cieszmy się, dopóki mamy zwierzchnika ze znaku Bliźniąt. Niechętnie bowiem zagrzewają oni miejsca. Uczmy się od nich postępowania z ludźmi i podziwiajmy jak łatwo im uzyskać status bezstronnego, lekko kpiącego obserwatora tam, gdzie innych szarpie nienawiść, stronniczość i uprzedzenia.

Jeżeli w przedsiębiorstwie istnieją ku temu możliwości, należy Bliźniaka lub Bliźniaczkę "wypuszczać na klienta". Bliźniak bowiem nie kocha ani systematycznej pracy, ani spokoju zajęć jednostajnych, skrupulatnej i dokładnej dłubaniny do czego np. wspaniale nadaje się Panna. W żywym kontakcie z ludźmi Bliźniaki czują się jak w swoim żywiole. Przekonywanie klienta o wspaniałych zaletach towaru (w co Bliźniaki nieraz gotowe same są uwierzyć) to specjalność pań i panów z tego znaku. Ich motoryczną ruchliwość nie pozwala im usiedzieć na miejscu. Chętnie więc zdejmują towary z półek, pokazują je kupującym, odkładają, sprzedają, doradzają, przekonywują.

Co chwilę ktoś inny, inny klient, inne wymagania, inne żądania.

Bliźniaki o wyższym poziomie intelektualnym trafiają nieomylnie na uniwersytety i inne wyższe uczelnie.

Wiele Bliźniąt wykazuje organizacyjną pomysłowość. Ich niespokojny umysł nasuwa im często pomysły racjonalizatorskie. Należy na to zwracać uwagę. Bliźniaki myślą szybko. Potrafią zalać klienta potokiem argumentów. Oczywiście, że kierownictwo powinno w tym kierunku Bliźniaków dokształcać. Przecież i do grania na pianinie nie wystarczy słuch. Cokolwiek by zrobił Bliźniak, zawsze będzie sobie cenił urozmaicenie w pracy i żywe kontakty z ludźmi. Jego na wskroś praktycznie nastawiony intelektualizm i umysłowa aktywność, mogą być wspaniale wykorzystane przez mądrego pracodawcę. W takich wypadkach Bliźniak wykaże dużo inicjatywy własnej, pożytecznej dla przedsiębiorstwa.

Bliźniaki lubią zgodną współpracę. Patrzą swego nosa i na ogół niechętnie wtrącają się do spraw cudzych. Przez współpracowników są Bliźnięta lubiane. Ambicji dyrektorskich i kierowniczych nie mają. Ich zainteresowania bowiem są niestałe, błądzą tu i tam. Stanowiska wyższe, wymagające odpowiedzialności -- gdzie nieraz wymagana jest umiejętność trzymania w ryzach licznych podwładnych -- Bliźniaków nie nęcą. Nic ich to nie obchodzi, a zazwyczaj nawet nudzi. Zmiany, ruch, kontakty i w ogóle wszystko co ma bezpośredni związek z życiem, to interesujący Bliźniaka świat.

Bliźnięta, Waga i Wodnik należą do grupy znaków tak zwanych powietrznych i dlatego mają ze sobą niektóre cechy wspólne.

Zobacz także:

 

Informacje ze strony: Marhan - W kręgu znaków zodiaku
marhan.pl

 

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa