Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> KOZIOROŻEC - Kto z kim na ślubny kobierzec?

KOZIOROŻEC - Kto z kim na ślubny kobierzec?

2009-02-27 22:30:31

KOZIOROŻEC (21 grudnia - 19 stycznia)

 

Zalety Koziorożca to stałość, solidność, pracowitość, wytrwałość. Problemy erotyczne na planie dalszym. Często duchowi samotnicy, ze skłonnościami do melancholii. Duże ambicje w sensie socjalnym. Nastroje zmienne. Pewna psychiczna "kanciastość" Koziorożców z czasem łagodnieje. Często spotyka się jakieś skrępowanie stosunkami rodzinnymi. Zawsze dobre maniery. Kobiety w wieku starszym zyskują na urodzie. Kiepskie kokietki, nie potrafią okazać głębi nurtujących ich uczuć, choć mogą one być silne.
Co grozi Koziorożcom? Mężczyznom: wczesne małżeństwa, często nieszczęśliwe. Kobietom: partner o większym temperamencie niewskazany. Wczesne małżeństwa nie zawsze szczęśliwe.

Reklama ogólnosieciowa

PAN KOZIOROŻEC I PANNA BARAN

Ostrożny, dokładny, chłodny, obliczony. Przede wszystkim zależy mu na sukcesach życiowych i zawodowych - oto Koziorożec. I pod tym kątem widzenia należy rozpatrywać przydatność partnerek dla niego. Trudno zjednać sobie przychylność Koziorożca, lecz jest to typ wierny, solidny i pełen poczucia odpowiedzialności, przy tym trzeźwy, praktyczny. Ona trochę lekkomyślna, żądna przygód, żywiołowa, dynamiczna. Potrafi porwać i rozruszać towarzystwo swym temperamentem, kobieta kipiąca energią. Czy jej się uda rozruszać Koziorożca? Oczywiście', ma on dużo zalet, lecz podobno trochę wad urozmaica monotonię życia. Niektóre małżeństwa między Koziorożcem a panią Baran bywają szczęśliwe, jednak duże różnice wieku nie są tu wskazane. Profesor Jung patrzy na ten związek niechętnie, przyznając mu tylko 1 punkt.

PAN KOZIOROŻEC I PANNA BYK

Gospodarna i trzeźwo myśląca pani Byk odpowiada Koziorożcowi całkowicie. Oboje cechuje zrównoważenie, tak poglądów jak i temperamentów. Upór pani Byk, zaborczość i zazdrość nie będą miały okazji do przejawiania się. Spokojny i zamknięty w sobie pan Koziorożec prawie zawsze będzie aprobował punkt widzenia partnerki. Solidność obojga" będzie wzorowa. Domatorstwo, niechęć do afiszowania się, pracowitość zapewniają zgodę i harmonię w rodzinie. Pięć punktów przyznanych tej parze przez profesora Junga to nie za dużo.

PAN KOZIOROŻEC I PANNA BLIŹNIAK

Między Koziorożcem a Bliźniaczką istnieje mało zrozumienia. Niespokojna, ruchliwa Bliźniaczką, mająca liczne za-. interesowania, styka się tu ze spokojnym, zrównoważonym Koziorożcem. Błyskotliwość i lotność umysłu Bliźniaczki nie robią na partnerze wrażenia przyjemnego. Wygadana, szybko myśląca i towarzyska Bliźniaczką to typ kobiety dla Koziorożca bardzo rzadko odpowiedni. Jej wszechstronność, wielostronny dyletantyzm, pewna beztroska, to cechy nie będące w guście Koziorożca. Chyba podobnego zdania był profesor Jung, bo przyznał tej parze tylko 1 punkt.

PAN KOZIOROŻEC I PANNA RAK

Tak się składa, że pani Rak często odpowiada panu Koziorożcowi seksualnie. Jednak psychika tej pary jest bardzo różna I to już na początku ich znajomości może być przyczyną braku możności nawiązania wzajemnych kontaktów. Pani Rak jest dobra, ustępliwa, łagodna i jak to się mówi "bez żółci". On bezsprzecznie docenia zalety domowe partnerki, choć nie rzucają się one w oczy. A może właśnie dlatego? U obojga widać tendencje domatorskie. Nic z efekciarstwa i nic na pokaz. Poza tym oboje żyją "do wewnątrz". Profesor Jung przewidział dla tej pary 4 punkty. Chyba miał rację.

PAN KOZIOROŻEC I PANNA LEW

Harmonia między nimi średnia. Pani Lew może widzieć w Koziorożcu w pewnym sensie ostoję swego życia, gwarancję, że partner nie opuści jej i dzieci, a przeciwnie, będzie dbał o rodzinę. Taki mąż nie zaskoczy nikogo przykrą niespodzianką. Cierpliwie i wytrwale będzie zbierał dobra doczesne, będąc samemu niezbyt wymagającym. Pani Lew będzie w każdym razie potrafiła reprezentować interesy i stanowisko męża. Wstydu mu nie przyniesie. Cecha wspólna obojga to domatorstwo, Panią Lew może drażnić pewna rezerwa męża w stosunku do otoczenia. Pewien nadmiar protekcyjnej szczerości to cecha wrodzona pani-Lew i tego się nauczyć nie można. Trzy punkty dla nich od profesora Junga. Może także z powodu nie całkiem równych wymagań seksualnych.

PAN KOZIOROŻEC I PANNA PANNA

Umysłowość obu znaków harmonizuje ze sobą i nawzajem się uzupełnia. Między Koziorożcem a Panną nie widuje się wybuchów gorącej namiętności, ale i rzadko kiedy zdarzają się między nimi niesnaski lub dyferencje. Oboje będą aprobowali postępowanie partnera(ki). Obustronny brak silniejszych napięć emocjonalnych może wpłynąć dodatnio na trwałość związku- Nie będzie zachodziła obawa przesytu. Podobnie myślał chyba profesor Jung, przyznając tej parze aż 5 punktów.

PAN KOZIOROŻEC I PANNA WAGA

Trzeźwość poglądów, realizm i pewien życiowy pesymizm to cechy Koziorożca, które nie harmonizują z charakterem Wagi. Lubi ona zwracać uwagę na piękno, luksus. Bardzo sobie ceni łatwe życie, niechętnie przejmuje się problemami, na które nie ma wpływu. Można powiedzieć, że pani Waga, zamiast przez życie iść, woli się ślizgać. Koziorożec znów podchodzi do wszelkich problemów zbyt poważnie. Kontakt seksualny między obojgiem jest słaby. Zasadnicze podejście do problemów życiowych jest u obojga tak odmienne, że należy wątpić, aby jakieś kontakty między nimi na dłuższą metę mogły być trwałe. Takiego samego zdania jest profesor Jung, który tej parze przyznaje tylko 1 punkt.

PAN KOZIOROŻEC I PANNA SKORPION

Pan Koziorożec i panna Skorpion mają pewną cechę wspólną -- oboje potrafią pracować wspaniale, bez wytchnienia. Z zaparciem się siebie. Lecz pani Skorpion ceni sobie nie tylko obowiązki zawodowo-domowe. Nie po to wychodziła za mąż, aby tylko tyrać. Mąż z Koziorożca jest wierny i solidny. Oczywiście, ma też dużo zmysłu rodzinnego. Jednak może za bardzo kocha pracę. Jest ostoją rodziny, choć mu brak efekciarstwa i błyskotliwości. Można na nim polegać. Ale harmonia seksualna między obojgiem ma pewne braki. I jeżeli pani Skorpion wystąpi energicznie o swe prawa - małżeństwo może być szczęśliwe. Profesor Jung przyznaje tej parze 4 punkty.

PAN KOZIOROŻEC I PANNA STRZELEC

Samodzielna, ruchliwa i nieskrępowana pani Łucznik wyczuwa u pana Koziorożca pewną rezerwę, lecz jej sobie nie ceni. Wzajemne ich dostosowanie się jest trochę trudne. Łuczniczce trzeba wyjść trochę naprzeciw w niektórych sytuacjach. Zaniedbania ze strony męża mszczą się później na nim samym. Jednak nawet przy dobrych chęciach istnieje między nimi w większości wypadków niewiele zrozumienia i wspólnoty. Zdaniem profesora Junga między obojgiem istnieją duże dysharmonie. Parze tej daje on tylko 1 punkt.

PAN I PANNA KOZIOROŻEC

Pod niektórymi względami Koziorożce ze sobą harmonizują. Najmniej niestety pod względem seksualnym. Obojgu brak umiejętności wyjścia partnerowi naprzeciw. Oboje mają bowiem pod tym względem pewne opory. Poza tym Koziorożce niesłychanie poważnie traktują problemy zawodowe, stawiając je w wielu wypadkach na pierwszym miejscu, przed zagadnieniami osobistymi. Choćby więc i doszło do jakiegoś współżycia, łatwo może nastąpić ochłodzenie stosunków. Harmonie między obojgiem, wiążące partnerów "na całe życie", spotyka się niezmiernie rzadko. Jeżeli jakieś szczególne, osobiste cechy partnerów nie poprawią sytuacji, to profesor Jung przyznaje im tylko 1 punkt.

PAN KOZIOROŻEC I PANNA WODNIK

Pan Koziorożec starający się o rękę panny Wodnik będzie miał dość trudne zadanie. Dziewczynie tej bowiem trzeba zaimponować intelektem, bystrością umysłu. Lecz nie każdy Koziorożec potrafi się zdobyć na oryginalną błyskotliwość, na."esprit", jak to nazywają Francuzi. Cechy te nie mają nic wspólnego z wiedzą, mądrością życiową, poglądami lub innymi cechami. Oczywiście, tu i tam Koziorożcowi uda się strajlować - mówiąc popularnie -- młodą i niedoświadczoną Wodniczkę, ciekawą życia, ale nie na długo. Należałoby zatem przed małżeństwem dokładnie rozważyć wszelkie za i przeciw. Profesor Jung daje tej parze tylko 2 punkty.

PAN KOZIOROŻEC I PANNA RYBA

Trzeźwemu i rzeczowemu Koziorożcowi trudno będzie dogadać się z marzycielską, delikatną, subtelną Rybką, żyjącą trochę "ponad poziomy". Dla Koziorożca istnieją tylko realne fakty, Rybka zaś kieruje się wyczuciem, przeczuciem, intuicją. Często postępuje nielogicznie. Na ogół nie dba o pieniądze. Są to wszystko cechy dla Koziorożca niezrozumiałe. Co do wzajemnych kontaktów, trzeba wpierw wzbudzić w Rybce uczucie. Który Koziorożec to potrafi? Kontakty psychiczne obojga są małe, a więc i o inne będzie trudno. A może byłoby lepiej rozejrzeć się za inną partnerką?

Zobacz także:

 

Informacje ze strony: Marhan - W kręgu znaków zodiaku
marhan.pl

 

Oceń artykuł
(głosów: 9, średnia ocena: 4)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa