Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Od dziś tygodniowy strajk sędziów

Od dziś tygodniowy strajk sędziów

2009-02-23 12:13:05

Rozpoczął się dziś „tydzień bez wokand” - protest organizowany przez Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”. Może nie odbyć się nawet połowa rozpraw. Protest ten zbiegł się z rozpoczynającym się dzisiaj „Tygodniem pomocy ofiarom przestępstw”.

Rzecznik „Iustitii” sędzia Bartłomiej Przymusiński tak tłumaczy: - To przypadkowa zbieżność, nie planowaliśmy wstrzeliwać się w tydzień pomocy ofiarom przestępstw. Ale myślę, że to nie koliduje, bo cel mamy wspólny – jeśli rząd zrealizuje nasze postulaty, również pokrzywdzeni odczują poprawę ich sytuacji, bo sądownictwo będzie działać lepiej.

 

Reklama ogólnosieciowa

Środowisko sędziowskie biorące udział w proteście domaga się znaczącej podwyżki wynagrodzeń oraz zmiany prawa mającego na celu przywrócenie sędziowskiej samorządności, powierzenia nadzoru administracyjnego nad sądami Pierwszemu Prezesowi Sądu Najwyższego w miejsce nadzoru sprawowanego obecnie przez ministra sprawiedliwości

Do rozpoczynającego się dziś protestu sędziowie przygotowywali się wcześniej – najczęściej wyznaczając terminy rozpraw na inne niż przypadające w tym tygodniu. W związku z tym w najbliższych 7 dniach odbędzie się około 50 procent mniej rozpraw niż w poprzednim tygodniu.

Sędziowie mają poświęcić te dni na wykonywanie innych niż orzekanie obowiązków: pisanie uzasadnień, przygotowywanie się do rozpraw, samokształcenie.

Autor: Kamil Świętoń
e-polityka.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa