Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> USA będzie zacieśniać współpracę z Anglią

USA będzie zacieśniać współpracę z Anglią

2009-02-23 12:06:59

Biuro premiera Wielkiej Brytanii potwierdziło, że Gordon Brown spotka się w marcu z Barackiem Obamą. Będzie to pierwsze spotkanie polityków od czasu zaprzysiężenia nowego prezydenta USA - podaje BBC.

Będzie to pierwsze spotkanie Browna i Obamy twarzą w twarz. Przywódcy mają zamiar zająć się m.in. sprawą światowego kryzysu finansowego i sytuacją w Afganistanie.

Biały Dom zapewnia, że pragnie zacieśnić stosunku dyplomatyczne pomiędzy USA i Anglią, gdyż te państwa zawsze łączył "szczególny rodzaj partnerstwa".

Korespondent BBC w USA, Reeta Chakrabarti twierdzi, że wielu ludzi oczekuje na to spotkanie, ponieważ spodziewają się rozwinięcia nie tylko stosunków dyplomatycznych, ale tez przyjaźni miedzy liderami państw.

Wcześniej Tony Blair odwiedził Waszyngton, ale po jego wizycie nie oczekiwano aż tak wiele zarówno w USA, jak i Wielkiej Brytanii.

Reklama ogólnosieciowaOstatnio Brown i Obama spotkali się, gdy kandydat na prezydenta odwiedzał Londyn w lipcu. Wtedy dyskutowali głównie o polityce transatlantyckiej.

Podczas owej wizyty Barack Obama podkreślał swoją fascynację wszystkim, co brytyjskie i zapewniał o swoim głębokim szacunku dla Anglików mieszkających w USA.

Tłumaczyła Agnieszka Borkowska

wp.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa