Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Świat -> Państwa G20 o kryzysie

Państwa G20 o kryzysie

2009-02-23 11:21:27


W Berlinie doszło do spotkania państw europejskich, które wchodzą w skład Grupy 20. Nadrzędnym celem posiedzenia jest przygotowanie wspólnego europejskiego stanowiska na spotkanie państw G20 w  Londynie. Spotkanie zostanie poświęcone w celu omówienia planu walki z kryzysem.

W posiedzeniu uczestniczą szefowie państw i rządów oraz ministrowie finansów Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Hiszpanii, Holandii, Czech i Luksemburga, a także szefowie Komisji Europejskiej i Europejskiego Banku Centralnego.

Reklama ogólnosieciowaJeszcze przed rozpoczęciem obrad niemieckie koła rządowe zapowiadały, że szczyt europejskich krajów G20 powinien dać jasny sygnał, że państwa te są przeciwne protekcjonizmowi gospodarczemu w imię walki z recesją. Kanclerz Angela Merkel ma zamiar przybliżyć uczestnikom także swoją własną propozycję ustanowienia "karty zrównoważonej gospodarki", która ma jasno określić reguły dobrej polityki gospodarczej i finansowej.

Po zakończeniu posiedzenia przewidziana jest konferencja prasowa jego uczestników

Autor: Bartosz Janus e-polityka.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa